Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg igaz, hogy a gyökér...

Tényleg igaz, hogy a gyökér kezelt fog elporlad 2 év után? Vagy inkább kihúzassam?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, viszont lehet muszáj. Jobb 6-os nagyon rossz. A dokim azt javasolta, hogy kezdjük a gyökérkezeléssel, mivel elvileg el van halva. Viszont én hívtam rá fel a figyelmét, hogy az ínyem be van dagadva azon az oldalon. Eléggé fájdalmas olykor és nem tudom hogy most a fogamról vagy az ínyemről áramlik a fájdalom. De ez még nem is lenne gond, csakhogy nagyon fáj a jobb arcüregem is, ami főleg ezen héten (nagy szélnek köszönhetően) elviselhetetlen. Ez gáz?
2010. nov. 8. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még 24 éves gyökérkezelt fogam is van, teljesen ép (a gyökérkezelést leszámítva persze), még koronát sem kellett rá tenni, hófehér, de annyira, hogy múltkor a szájsebész (két fogamnál van egy kis fogínygyulladásom, azt kezeli) rákérdezett, hogy fehéríttettem-e a fogaimat. Pedig ez az 1-es fogam (legelöl, hogy értsd) és sosem kíméltem, beleharapok a legkeményebb almába, elharapom a zsömlét és a fiam legoit is foggal szedem szét :).


Persze van, akinek a gyökérkezeléstől elszürkül a foga, általában akkor, ha sokáig van nyitva a fog, olyan is van, akinek idővel letörik, de leginkább akkor, ha amúgy is sérült, erősen szuvas fogat kellett gyökérkezelni, ezek pedig amúgy is sérülékenyebbek.

Szóval, ha gyökérkezeléssel menthető a fogad, adj neki egy esélyt!

2010. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Gyökérkezelésem volt és évekig rendben volt minden. Aztán egyszer csak ráharaptam valami keményre és kettétört a fogam (valóban törékenyebb lesz). Mivel ki volt idegelve, nem fájt. Nem kellett kihúzni akkor sem, mert a gyökérben levő tömés még erős volt. A kis megmaradt csonkra épített a doki egy koronát. Pár hónapig érzékeny volt az ínyem, néha még ma is vérezget, de legalább van ott "fogam".

Szerintem nem csak 2 évig bírja. A többire nem tudok válaszolni.

2010. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
gyokerkezelés utan a fog kiszarad es ha nincs rajta korona szétörhet. az elszinezodes oka nem a sokaig nyitvatartas, hanem a benne maradt verrögök lebomlasa vagy az elszinezodo gyokertomo anyagok hasznalata fogorvos altal.
2010. nov. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem porlad szét.

Amúgy a felső vagy az alsó jobb 6-os? Ha a felső, akkor könnyen lehet, hogy arról terjedt át a gyulladás az arcüregbe (mert az van a legközelebb hozzá, és a gyulladás könnyen betörhet oda). Ha a "fogad" akkor fáj, amikor ráharapsz vagy a doki megkopogtatja, akkor a fog alatti szövetek vannak begyulladva, és azok fájnak, nem maga a fogad (mivel a doki szerint a fogad elhalt, így nem is fájhat; ezt vitalitásvizsgálattal ellenőrzi, melyet gondolom, h megcsinált az esetedben).

2010. nov. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy az alsó 6osom a rossz, ami ma kiderült, hogy talán a hetes... Érdekes lesz, de valószínűleg nem menthető, de majd a röntgen után többet tudok!

Köszönöm még egyszer!

2010. nov. 11. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a fogorvos simán belenyúl ugy a szádba, hogy előtte nem készít panorámaröntgent akkor azonnal menekülni a helyről!
2019. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!