Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Híd vagy implantátum? Melyiket...

Híd vagy implantátum? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az alsó 6 os fogam gyökérkezelt, de a fogorvos nem tudott rendesen lelemmi az aljára. Így nem tudta kikezeli. És már eddigi is érzékeny volt, de mára nagyon zavar ez az érzés.

Azt javasolt a fogorvos, hogy a mellette lévő kettőt lecsiszolja és tesz rá egy hidat. Na én erre azt mondom határozottan, hogy nem. Mert ugye 3 rágó fogam van, és így lenne kvázi nulla jó.

Azt mondta, hogy az implantátum az 400 ezer körül van.

Én a neten 125 ezret olvastam.

Ha kell akkor a 400 asat is meg kell csinálni sajnos, mert fog az kell.


Kérdésem, hogy mi az előnye egyiknek másiknak?

Valamint meddig tartanak? Az implant kitarthat életem végéig, vagy az is kieshet, lehet valami baja?


26 éves vagyok, szerencsére ezen a fogamon kivül a többi okés.



2018. dec. 24. 10:01
1 2
 11/11 TR75 ***** válasza:
91%

Már tömött fognál attól függ, mekkora a tömés. Mert elég sokat kell csiszolni (bár azért vannak ebben is különbségek, egy cirkon vázas hídnál más a technika, elvileg kíméletesebb a pillérekkel). Szóval lehet, hogy a tömést pl. cserélni kell.

Ezt a doki megmondja, ha megkérdezed tőle, minden eset más és más.

2018. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!