Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó. (közvélemény...

Dóriyyi kérdése:

Fogszabályzó. (közvélemény kutatás? )

Figyelt kérdés

Július 6.-án teszik fel a fogszabimat. Tudom....sokaknak ez hülye kérdés lesz. :)) De mondanátok nekem BÁRMIT a fogszabiról...!!:D Mostmár izgulok kicsit h milyen lesz...:S KÖSZI(l)

13/L :/


2010. jún. 27. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

En ha minden igaz, en juli vegen kapok, meg ki kell muteni az utolso bolcsesseg fogamat....:S En amr nagyon varom, mert kicsit kuszak a fogaim. Szal ennel mar csak jobb lehet.

Amit mondani tudok rola, h tutira oda kell figyelni a tisztitasara. Van egy lany, akinek szinte van, sokszor latom, h kicsit kajas. Undorito tud lenni... Szal en erre nagyon fogok figyelni.

Eljenek a fogszabalyzosok! :)

2010. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Szia!

Nekem 10 hónapja van fogszabályzóm már 1-2 hónap után nagyon sok változás volt és mostanra elnyerte a végleges formáját úgyhogy a fogorvosom rögzítette ez azt jelenti h. október közepe körül levesz és utána kapok kivehetőt vagy éjszakait.Számíts rá, hogy az elején fájni fog és nem ehetsz majd akármit...És sokat kell fogat mosni mert ilyenkor könnyebben elszíneződik.

2010. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Nekem juli végén szedik le! Ha a felrakásnál kezdem, akkor az nem fáj csak piszkosul kellemetlen, h. egy óráig túrnak a szádban. Nekem 2 órán keresztül rakták fel, de egyszerre alulra, és felülre is. Inkább amikor már felrakták, utána fáj egy pár napig, de úgy, h. enni nem tudsz. 1-2 hét után már észre sem veszed, h. rajtad van, majd csak néha a havi húzások kellemetlenek, de azok se vészesek. Szoval nekem ilyen volt, de lehet, h. másnál más. Csak az eleje rossz, szóval nem kell megilyedni! Sok szerencsét!
2010. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem nincs fogszabályzom és a fogaim jól állnak de sok embernek rossz a foga és nem akar foszabályzot mert amiat kiröhögik de szerintem inkább röhögjék ki egy ideig mint örök életére ferde fogakkal mosolyogjon :)
2010. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
sziasztok. nekem pénteken vették le a felsőt, hnap fogják az alsót. az elején nagyon furcsa volt, meg amikor állítottak rajta, akkor mindig fájt, és néha kikezdte a számat, deee nem bántam meg. most még nagyon sokáig kell éjszakait hordani, hogy ne mozduljon el, de legalább utána az egész életemet szép fogsorral élem le:)
2010. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok, remélem még visszanéztek és persze jöhetnek még vélemények/tapasztalatok!:D Nekem még nem nő a bölcsesség fogam, de nincs is helye, ugyhogy nekem is ki lesz operálva, mint anyának.:// Felül kihúztak 2 rágófogamat a 4 eseket:) és az egyiket a fogszabis doki fájdalomcsillapító nélkül mert már kicsit mozgott és ott lehet látni is a fél fogamat.:DD De a másikat amit csütörtökön húztak na az...brr szurival húzták és még megse mozdult:// ugylátszik jól érezte magát xDD Na de a lényeg h ha csk kívülről hozzá érek már a fél arcom sajog, ugyhogy ott enni se tudok. És még jövőhéten alul is kihúznak 2-t asszem a rágófogaim mellett, mert azse mozog de látszik h rosszul nőne ki ha várnánk vele ugyhogy enni tuti nem fogok...:// Már most is nehezen megy:( Most meg pedeg lettem minden bajom van lázam is van,.....ugyhogy nem tudom h mennyek vissza jövőhéten. :S:S Hát a fogaim annyiraXD nem keszekuszák a középsőnél van egy kis rés meg az 1-ik szemfogam kijebb van...:// Anya mindig is ellenezte, de nem csak anyagi oldaláról nézve hanem nem képes megérteni, hogy ez nekem fontos.:P:P Na mind1 végül beleegyezett hiszen ezek az én fogaim....és remélem h jól is döntöttem. Attól tényleg félek hogy kilazulnak vagy vissza állnak a helyükre és feleslegesen szenvedtem ennyit. :/ Jujj a tisztításra én is nagyon oda fogok figyelni...borzalmas mikor büdös/kajadarabos fogyszabit látni.BRR :// És ahogy Te mondanád ÉLJENEK A FOGSZABISOK!!:P Nekem valószínű, hogy 1,5 évig lesz fenn vagyis 8.-ra pont levennék ha minden jól megy!:DD Ennek külön örülök.:)) Ja meg azt is mondta a dokinő h kb 1 3/4 óra lesz még felrakja, de nekem csk felülre kell. Na én ezt sem értem szólni nem mertem....de elég sokat olvastam az utóbbi időben erről és ugye a harapásbeállítást azt csk ugy lehet normálisan elérni ha van alul is fogszabi, de ő csk a fogaimat nézte h ott csk egy kicsi rés van. Na mind1 majd legközelebb azért rákérdezek ha nem felejtem el és szerintem egyszer ugyis lesz alsó is mert azért az sem a legtökéletesebb....sajnos!:S Remélem gyorsan megtudom majd szokni bár sok rosszat hallottam róla. Ja és nektek volt a szájpadlásotokon ilyen kis fémszerú vmi amit a hátsó fogaitokra rögzítenek?? Bocsi tudom h ez így elég értelmetlen, de nem tudom mi a neve:// A mosolygás csak az utóbbi időben kezdett el zavarni mert volt pár ember aki beszólt miatta JOGOSAN de azért ez egy kicsit rosszul esett. Meg most lett barátom 2,5 hónapja...:) És Ő mindenben velem van....ugyhogy legalább neki sem kell szégyenkeznie miattam....:PP A beszólásoktól most egy kicsit én is félek, de az tuti h lefogom őket oltani....én itt Gyöngyösön allig ismerek fogszabis emberkéket. Nagyon keveset látni kb ha 2-t láttam itt életembe.xD Ugyhogy itt még nem jött be a "divatba"!XD És amm szerintetek olyat lehet, hogy ugye a nappali sima fém lesz szerintem színes gumikkal...tényleg nektek melyik tetszik?? Ezt sem tudom eldöntenixD Na szóval a nappali az csk felső és utána meg az éjszakai alsó is?? Vagy ugy az nem érne semmit?!?! :S:S Ja és még vmi:P viaszt és fogköztisztítót adnak hozzá ingyen?? :P:P Bocsi, hogy regény lett azért remélem még vki elolvassa és ahogy tud válaszol....előrre is megköszönném!!:D
2010. jún. 27. 17:21
 7/15 A kérdező kommentje:
Majd írok, hogy milyen volt a felrakás....:DD
2010. jún. 27. 17:22
 8/15 A kérdező kommentje:
SENKI?!?!?!?!!? :''''''''((((((((((((
2010. jún. 29. 18:33
 9/15 anonim válasza:

No, para! Engem úgy löktek be a rendelőbe, hogy kell nekem ez a fogszabi. Uncsitesóm és a férjem beszélt rá, mert uncsitesómnak szépen alakultak a fogai a fogszabival. 30 évesen. Csak felülre kaptam végül. Rengeteget olvastam és persze tiszta ideg voltam, csak mentem a mintavételre a röntgenre és azt sem tudtam akarom-e igazán. Éjjel-nappal ez járt a fejemben. Én az a típus vagyok aki inkább elmegy 10x nőgyógyászhoz, mint 1x fogorvoshoz. Aztán jött a foghúzás. Majd a felrakás, kb. 15 perc volt. Nagyon jó dokim volt-van. Egyáltalán nem kezdte ki a számat, kaptam persze viaszt, de egyszer sem kellett. A rágás igen, kellemetlen, de nem annyira, ahogy egyesek leírják. A tisztítása sem gáz, én plázába, étterembe is mentem a mosdóba, fogmosás, tisztítás.

A havi állítások az elején nekem nagyon fájtak, ezt megmondom őszintén, de olyan büszke voltam magamra, hogy bevállaltam. 10-11 hó mire eltűnt a kihúzott fogam helye. Közben szépen férjhez mentem, nem vetettem le addig sem a fogszabit, a fotós kiretusálta, olyan szép mosolyom lett, hogy még. Nekem is majdnem olyan szájpadlásos lett az állandó fogszabim, de végül is nem kellett. 1,5 évig volt fent, idén júniusban tavaly júniusban vették le, akkor már 8 hós terhes voltam és jövő év júniusáig kell hordani az éjszakait. Egyáltalán nem mozogtak vissza a fogaim, az éjszakai teljesen elviselhető.

Ne parázz, nálam jobban senki nem félt ettől az egésztől és lám már nem tudom kiharapni a pókot a sarokból!!!!

2010. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem Június 7-én ragasztották fel a fogszabit. Nekem egy ú fajta van az ú.n. önligírozós (lágy erők)fém fogszabályzóm lett mely 3 hét alatt látható eredményt produkált. Mivel a fogorvosom nyaralni megy így nem várja meg az 1 hónapot tehát holnap megyek hogy húzzon a dróton. Nekem nem gyűrűvel hanem egy másféle brekkettel van rögzítve, de ez most lényegtelen. Tehát az hogy izgulsz tejesen normális én éjjel nappal ezen gondolkodtam. Nekem olyan 1 és 3/4 óra volt míg felragasztotta alulra és felülre. Akkor hirtelen nem fog fájni csak kicsit furi lesz. Másnap viszont úgy fájt hogy legszívesebben a hajamat téptem volna és az így ment olyan 3 napig, amíg szinte semmit nem tudtam enni csak püréset(tankolj fel pudingból meg joghurtból) Aztán szépen lassan kezdtem megszokni csak már eddigre teljesen kisebesedett a szám. Viaszt azt kell adnia és azt használd !!! Eső éjszakára feltétlen. A tisztán tartása nem egyszerű sőt
2010. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!