Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vannak rossz fogaim, lyukasak....

Vannak rossz fogaim, lyukasak. Szakrendelőkben kezeltette már valaki a fogait? Megbízhatom eme kezelésben?

Figyelt kérdés
Sajnos a magánprakszisok nagyon drágán számolják az árát egy tömésnek, viszont tökéletesen kielégítő a kezelés. Úgy tudom, hogy a szakrendeléseken ingyen gyógyítanak, tömnek fogat és egyéb "fogmegtartó" kezeléseket. Ez valóban így van? És a minősége???
2008. nov. 6. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csinálta már körzeti doki is, ami nem volt valami jó, meg a sulifogásza a szakközép alatt. A sulis az nagyon jó volt, szépen csinálta a fogaimat, de pl volt 1 fogam amit ki is kellett húzni, mertmár nem segített a gyökérkezelése, és azt a körzetim csinálta meg néhány éve és a sulis szerint nagyon kifűrta és nem bélelte alá és egyszerűen túltömte amalgámmal. De a sulisdoki is az ő körzetében nem magánprakszisban van, hanem a körzeti gyerekfogorvos, szóval nem lehet egyértelműen mondani, hogy rendben megcsinálják. Van ahol igen, van ahol nem. Úgy tudom, hogy 18év felett már fizetni kell valamennyit a tömésért, meg a pótlásokért.
2008. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanában szakrendelőbe járok, régebben jártam magán rendelésre is. Ha az orvos becsületesen dolgozik nincs különbség köztük. Nem minden ingyenes a fogmegtartó kezelések közül sem, ugyanis tőlem mindig megkérdezik, hogy mit kérek. Lehet választani az alap dolgok közül, de az extrákért itt is fizetni kell! Vannak a TB által támogatott dolgok (legtöbbjük régi technológia, régi anyagokkal), és van amit nem támogat, azokért fizetni kell. Sok múlik azon is (ez pótlásoknál fontos), hogy milyen fogtechnikussal dolgozik együtt a doki.

Mivel a szakrendelőben dolgozó fogorvos is vállalkozásban végzi a munkáját, ezért kénytelen figyelni a betegekre, mert ha rosszul dolgozik, akkor üresen marad a drágán vett praxis! A mi rendelőnk szépen fel van újítva, és időpontra megyek ha kérek.

Egyszóval nálunk kielégítő a szakrendelő.


Persze vannak olyan dolgok, amit tényleg csak drága magánrendelőkben végeznek sok pénzért.

2008. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem pont anno az iskolai fogász rontotta el az egyik fogamat. Én sztk-ba járok, de mindig ugyanahhoz a dokihoz. Menj el a rendelőbe és kérdezd meg a várakozó betegektől, hogy milyen az adott doki, mert dokija válogatja.

Üdv.

2008. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én otthoni körzeti fogorvosom ahány fogamhoz csak hozzányúlt, pár év múlva vagy húzás, vagy gyökérkezelés lett a vége. Én is úgy gondolkodtam régebben, hogy inkább a körzetihez megyek, mert az ingyenes, erre most ott tartok, hogy kb. 100 ezer forintomban van a fogsorom már magánfogorvosnál, a fentiek miatt. Viszont az új fogdokim tökéletesen dolgozik, amióta ő rendbe rakta a fogaim, egyáltalán nincsenek panaszaim.

Most már úgy vagyok vele, hogy igenis kifizetem azt a pénzt a magándokinak, még ha egyáltalán nem is vagyok eleresztve anyagilag, de akkor már elvárom a minőséget, amit a körzetinél nem kaptam meg.

2008. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez valtozo, nekem szakrendeles ingyenesen tomott vagy 5 fogamat nagyon jol, noveremnek meg egy masik doki ugy tomte uitt, hogy ki is esett a tomes par het mulva. Ha csak 1-2 lyukas fogad van, nyugodtan menj sztk-ba, de ha szeretned a fogaidat rendbe hozatni teljesen, jobb a magan, mert barmi van, azonnal rohanhatsz hozza.
2008. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Eddig 10 e. ft-okat fizettem egy fogért. A Magán dokim nagyon jó, de most nem nagyon van pénzem kifizetni, úgyhogy megprobálom a szakrendelésen, és ha az első kezelés nem jön be....visszamegyek hozzá. A betegektőli kérdés nekem is eszembe jutott! üdv mindenkinek!
2008. nov. 7. 07:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem magánorvosok és sztk-sok között is van mindenféle. Jó is, rossz is. A betegektől nem érdemes kérdezni, mert aki ott ül, vagy azért teszi, mert jó az orvos, vagy azért, mert nem ismeri. Aki tudja, h rossz, nyilván már rég keresett másikat. Inkább azt kéne megnézni, hány beteg vár :-)
2008. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:-) Hmü-hmü...a létszám sem mindegy az biztos! Ííígérem megírok mindent részletesen! 17-én megyek! Kicsit parázom!
2008. nov. 10. 14:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogyha nem ismered az adott SZTK-ban dolgozó fogorvosok hírét, akkor NAGYON vigyázz! Ahova én járok, ott van sok nagyon jó, és egy nagyon-nagyon rossz! Mindenkitől csak rosszatt hallottam róla, még közeli rokonaim is megjárták anno, mert már sok évtizede dolgozik. (Kis pozitívum, hogy állítólag műfogsort jól csinál... csakhát előtte kiveri az összes jó fogad.)


Szóval ha nem ismered a felhozatalt, akkor próbálj előbb utána érdeklődni. Az se rossz, ha bemész és megnézed, hogy kihez várnak a legtöbben. Vagy próbálsz időpontot kéregetni. Amelyik min. egy hónappal előre ad, de legalábbis az adott sztk-n belül a legnagyobb várakozási ideje van, az valószínűleg nem egy rossz doki.

2008. nov. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és az eredeti kérdésre végülis az a válaszom, hogy szerintem nagyon is megbízható, csak van egy-két kivétel, nehogy belenyúlj véletlen, mert akár még teljesen jó fogad is bánhatja.
2008. nov. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!