Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hídnak mennyi az ára?

Hídnak mennyi az ára?

Figyelt kérdés
Nézegetem a fogászatok honlapjait, rögzített hidak mennyibe kerülnek? Egy fog helyére 3 tagú híd kell gondolom. Szóval 3*50000=150000 ha cirkóniumból akarom?

2018. jún. 4. 21:56
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Hogy kihez lehetne fordulni azt jó lenne tudni, én már több magánfogorvosnál voltam, van egy elb*szott gyökérkezelésem, de valahogy senkinél nem érzem hogy kedve volna rendbe tenni. Mondjuk nem érdeke. Bár szarul se élnek azért az biztos. Jó hogy említetted ezt a pulpasapkázást, mert nálam ránézésre állapították meg hogy gyökérkezelés szükséges, mielőtt egyáltalán hozzányúlt volna. Fájni persze nem fájt a fogam. És tudja jól a fogorvos aki gyökérkezelte hogy rossz a gyökértömés.
2018. jún. 6. 21:35
 32/35 A kérdező kommentje:
22. hozzászóló: nem tudom mi alapján írtad azt, hogy a magyar iszonyat mennyiségű trágyát képes elviselni a szájában, meg hogy nem zavarja a foghíjas mosolya. Akkor ezek szerint én nem az átlag magyarhoz tartozom. De egy lyukas fogsor ami látszik beszéd közben is alapból zavarja szerintem az embert, nem csak a párkapcsolata miatt.
2018. jún. 8. 05:54
 33/35 anonim ***** válasza:

Az alapján, hogy ezzel foglalkozom ;) őszintén szólva most kicsit bánom, hogy ennyire belementem a részletekbe és pulpasapkázásról beszéltem neked, mert nem az a konklúziód, amire én szántam ezt, ugyanis van az a fog, amire effektíve ránézésre megállapítja az ember, hogy gyökérkezelés. Pl írod, hogy fájdalmatlan volt. Lehet azért, mert már elhalt? Azt bizony meg lehet könnyen állapítani és annak az adekvát terápiája csak a gyökérkezelés. De nem magyarázkodom, leírtam korábban, hogy ez nem egy egzakt tudomány, minden eset egyénileg mérlegelendő, hasonló panasznál két különböző embernél lehet egészen más a diagnózis és így a terápia. A fogorvoslás sokkal bonyolultabb annál, minthogy laikusok vitatkozzanak rajta egy ilyen oldalon. Amit én írtam a pulpasapkázásról, annak csupán annyi célja volt, hogy rávilágítsak arra, mennyi mindent félreérthetnek, rosszul értelmezhetnek a laikusok. Mint ahogy most te is levontad a konzekvenciát, hogy nálad is biztos lehetett volna. Vagy nem.

Ilyenkor egyébként felmerül bennem a kérdés, hogy a hozzád hasonló emberek más szakmájába is ilyen szinten beleszólnak? Pl ha az autószerelő azt mondja, hogy olajat kell cserélni, akkor mi alapján hiszel neki, vagy írod felül? Vagy ha bármilyen más orvos azt mondja neked, hogy ez a diagnózis és ez a terápia, akkor neki se hiszel? És ha a terápia nem válik be, akkor rögtön az a konklúziód, hogy az orvos cseszett el vmit, elvégre ez egzakt tudomány és mindenki szervezete pont ugyanúgy reagál mindenre, az nem fordulhat elő, hogy vannak egyéni anatómiai variánsok, vagy egyénre jellemző immunreakciók? Hidd el, hogy sokkal bonyolultabb ez annál, minthogy te ilyen szinten felülírd a fogorvosodat (még ha valóban esetleg ő rontott el vmit), nem véletlenül tanulnak a fogorvosok 5+3 évet...

2018. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Azt hogy a fog elhalt-e vagy sem ránézésre nem állapítja meg. Erre van a vitalitásteszt ugyebár, de mondom hogy mielőtt bármivel is hozzányúlt volna, ránézésre döntött úgy hogy gyökérkezeli. Ez egy simán szuvas fog volt. De mondok még valamit. Hidegre is éreztem hogy enyhén érzékeny. Szóval elhalt volt a fog? Nem. Gyökérkezelni kell ilyenkor? Nem. És lehet hogy ez az ő munkája, de az én fogam és az én egészségem, az eredmény az mind az enyém, úgyhogy igenis jogom van beleszólni.
2018. jún. 8. 12:13
 35/35 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy írtad, hogy vannak egyéni anatómiai variánsok és egyénre jellemző immunreakciók. Persze, van akinek probléma van az immunrendszerével. De én minden másból érdekes módon ki tudok gyógyulni. Miért csak ebből nem? Miért csak a fogam nem jön rendbe?
2018. jún. 9. 18:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!