Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat attól a fogam ha fogkő...

Fájhat attól a fogam ha fogkő van 2 fog közti résben?

Figyelt kérdés

az alsó kismetszőfog és nagymetszőfog között úgy látom mintha fogkő lenne, mert sárga volt, gondolom akkor nem szuvasodás?!

egy pár napja enyhén elkezdett fájni,

nektek fájt már emiatt?


2018. máj. 24. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ember ne csak akkor menjen fogorvoshoz, amikor problémái vannak. Csinálj rendszert és egy-két évente látogasd meg. Talán arra is megtanít, hogy hogyan kell effektiven "sikálni", hogy ne képződjön fogkő.
2018. máj. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

egy évben egyszer szoktam járni ellenőrzésre. ebben az évben már voltam télen, most is bejelentkeztem de nyílván nem másnapra kap az ember időpontot, talán te vagy az aki nem jár, mert akkor tudnád, hogy ez hogy működik és azt is hogy a fogkő a nyálban található ásványi anyagok foglepedékbe való lerakódásával jön létre.

azért írtam ki a kérdést hogy tapasztalatokat olvassak és nem azért hogy egy ilyen ember kioktasson mert a való életben frusztrált és itt éli ki magát

2018. máj. 24. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A fogkő nem egy és nem két nap alatt alakul ki. Az esetedben a fogorvosodnak azt észre kellett venni.

Ha nem tudsz más megoldást, ki kell várni, amíg sorrakerülsz. Elképzelhető, hogy a fogkő nyomja a fogakat, az ínyed, de nem annyira, mint a fogfájáskor. És belehalni sem lehet.

2018. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!