Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kockázatos ez a beavatkozás?

Kockázatos ez a beavatkozás?

Figyelt kérdés

Ősszel veszik le a fogszabályzómat, és a fogorvos azt mondta, hogy sebészeti úton el kellesz távolítani a bölcsességfogaim csíráját, nehogy eltolódjon a fogsorom a későbbiekben. A kérdésem: ez rutinos beavatkozásnak számít, és akiknek már volt ilyen beavatkozásuk, lépett fel valamilyen probléma utána?

14/L


2010. jún. 14. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kockázatos, viszont sajnos nincs tapasztalatom benne. Ismerek olyanokat, akinek műtötték már ki. Hát nem volt kellemes, de szövődménye nem lett nekik.

Egyébként valószínűleg nekem is műteni kell majd...

2010. jún. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaza van a fogorvosodnak. Én 25 éves vagyok, sajnos májusban panorámaröntgenen derült ki, hogy mindkét oldali alsó bölcsifogamat ki kell műteni, mert vízszintesen nőttek bele az állkapcsomba...

Múlthét pénteken a jobb alsót vették ki, egy óráig tartott a beavatkozás, kaptam 5 injekciót, nem éreztem fájdalmat, csak nagyon kellemetlen volt a vésés meg csontfúrás. Utána be sem dagadt, nem is fájt, csak a 3. naptól, de akkor nagyon. Így 3 napja járok sebtisztításra, antibiotikus kezelésre. Most már nem fáj, a varrat mentén is szépen gyógyul.

Egy bibi van, ma szedik ki a bal alsót:) Úgyhogy mire belejövök az evésbe, merthogy eddig alig tudtam, addigra megint ínséges napok következnek. 1 hétig kellemetlen, utána rendbejön.

Neked szerencséd van, csak a csírája van meg, azt viszonylag gyorsan kiveszik, mert nem egész, kifejlett fogról van szó. Nekem sajnos ilyen idősen eszembe sem jutott a fogszabályozó, most, 10 évvel később szeretnék, meg is van az ára...:)

Úgyhogy csak bátran, sztem a fogszabályozóval többet fogsz szenvedni mint a bölcsességfogaid kivételével!Fel a fejjel és gyerünk a fogorvoshoz:)

2010. jún. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és azt méginkább, hogy megnyugtattatok engem! Nagyon hálás vagyok nektek.:)
2010. jún. 17. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. 14 évesen még csak a csírája van meg a bölcsességfogaknak, azt meg egy pár perces beavatkozással kiveszik. Úgyhogy ne aggódj, fájni nem fog!!!!
2010. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!