Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nekem kellene fogszabályzó?...

Nekem kellene fogszabályzó? Kicsit öreg vagyok már hozzá, de most néztem meg, és a fogaim elől nem látszik, ott szép meg minden, de hátul más a helyzet.

Figyelt kérdés

ahogy halad hátra, úgy görbül befe3lé a fogsorom elég drasztikusan befelé, és hátsó két fogam megint csak egyenesen áll. szal oldalt 2 fog mindkét oldalt befelé áll.

szerintetek? elől nem látszik belőle semmi, sőt nagyon egyenletesek is, meg szép fehérek, de hátul ilyen. soha életemben nem voltam fogorvosnál!


16/f


2010. jún. 11. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:

hali

16 évesen öreg hozzá?! nekem 15 éves koromtól 17 éves koromig volt fogszabáLYzóm, szóval nem értem miért írod ezt.. Láttam már huszon pár évesen is.. Na mindegy, szóval mindenképpen nézesd meg egy fogorvossal, mert lehet hogy még most nem lesz belőle probléma, meg nem zavar, de lehet hogy 10-20 év múlva már nem tudsz rágni se. Ez drasztikus példa, de simán megeshet. Nyugi a megvizsgálás nem fáj!

17/L

2010. jún. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
próbálom kihúzni 20 éves koromig, addigra úgy számolom el tudok költözni itthonról, mivel a szüleim már vettek egy kis lakást nekem, csak 18 éves koromban kaphatom meg sajna. itthon nagyon nem akarnék ilyet betetetni a számba, apám egy igazi barom, ilyen téren, meg sztem nem is fizetne érte, meg eléggé megalázó. de kössz a választ am. nem félek a fogorvostól, csak sosem fájt a fogam még.
2010. jún. 11. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok :)

De ha elköltözöl, akkor is fogsz találkozni a szüleiddel gondolom, vagy nem? Szóval ha a saját apád ez miatt beszól az tényleg bunkóság(már bocsi), mivel erről nem tehetsz.. De szerintem ne vedd szépséghibának. Eleinte én is úgy voltam ezzel a fogszabályzós témával, hogy jaj de gáz, mindenki ezzel fog b*szogatni, meg nem kellek majd senkinek, stb, aztán ebből egyik sem igazolódott be.. Senki nem szólt be.. Oké, ha apukád ilyen típus, akkor az ellen nem tudsz mit tenni, max ha tudod a gyenge pontját, visszaszólsz neki valamit(nem túl durvát:D).. De én azt mondom, ha van rá mód hogy valahogy kifizesd, akkor vágj bele. Jobb előbb mint utóbb.. Legalábbis szerintem. Én örülök hogy túlestem rajta 15-6-7 éves koromban, és nem csak 20 évesen kell vele szenvedni. Addig pedig még jobban eltorzulhat ez az egész. De persze ez nem csak akarat kérdése, hanem pénzé is:S

Mindenesetre sok sikert hozzá! :)

17/L

2010. jún. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Öreg?!? Ember, 23 leszek szeptemberben és két hete vagyok fogszabályzós! :) Szóval hajrá.
2010. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak úgy elmondom, hogy ha 18 éves korod előtt nem rakják fel a fogszabid akkor később nem kapsz rá tb támogatást tehát 200-300ezrekbe fog kerülni a SIMA fogszabályzó ( nem az extrák)

nekem ígyis 70 volt állami támogatással, jövő héten töltöm a 18at ( 2évig lesz fent) úgyhogy énis épphogy belecsúsztam az időbe szerencsére..

Kár, hogy ilyen későn kapcsoltam, ha már 16 éves koromban rájöttem volna, hogy nem szép a mosolyom mára már pont vennék le :/

2010. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!