Az ELMEX gélről (arról a piciről, ami sok fluoridot tartalmaz) mi a véleményetek? Tényleg jó a fogszuvasodás ellen?
Fogszuvasodás ellen csak egy jó fogkefe és egy habzó fogkrém jó. A nyálad öli a baktériumokat nem a fogkrém. Az csak a lepedék ellen kell.
Ja, amúgy a a fogkrémben hiába van fluor a fogad pont nem tudja beszívni és ugyan úgy nem épül be mint a csilivili hajsampon se az eltöredezett hajad végére.. Azt a fluort ami a fogadnak kell csak a szervezeted tudja előállítani, de nem tudod rendesen bevinni a szervezetedbe.. főleg nem fogkrémmel
2 - a fogkrémekben nem fluor van, hanem fluorid. Lényeges különbség van a kettő között.
A zománc 96%-át ásványi anyagok alkotják, amelyek a zománc külső részéről a savas kémhatás miatt gyorsan kioldódnak. A fogkrémekben található fluoridok hatékonyan épülnek be a kálcium-foszfát tartalmú zománcba (a zománc szervetlen anyagainak 90%-a kálcium foszfát: hidroxyl és fluoroapatit). Ezáltal az apatit kristályok mérete megnő és kevésbé tudnak kioldódni a savas kémhatás miatt. A nyálnak is van fluorid tartalma, de csak az elfogyasztott fluoridból képes ezt megszerezni, a fogkrémből nem.
A fogkrémek habzó hatását az SLS (sodium lauryl sulfat) okozza, ami viszont nagy mennyiségben kifejezetten káros: irritálja a bőrt és a nyálkahártyát, nagy mennyiségben és koncentrációban lenyelve mérgező, ráadásul lassítja a sebgyógyulást. Fogkrémekben tulajdonképpen teljesen felesleges anyag, csak a kényelem miatt van bennük.
"A nyálad öli a baktériumokat nem a fogkrém. Az csak a lepedék ellen kell. " Sem a nyál sem a fogkrém nem képes eltávolítani a lepedéket. Erre csak a fogkefe képes. Minimális antibakteriális hatása mindkettőnek van, de messze nem olyan erős hogy önmagukban fenntartsák a száj higiéniáját. Sokkal fontosabb az ásványi anyagok pótlásában ellátott szerep.
"Azt a fluort ami a fogadnak kell csak a szervezeted tudja előállítani, de nem tudod rendesen bevinni a szervezetedbe.. főleg nem fogkrémmel" A kifejlett zománcnak nincs kapcsolata a szervezettel, lévén tulajdonképpen szervetlen anyagok alkotják és nincs benne ér ami ellátná. Kizárólag kívülről tudja pótolni a kioldódott ásványi anyagokat. A nyál persze fontos szerepet játszik ebben, de ha túl savas a környezet, akkor önmagában semmit sem ér, hiszen az ásványi anyag tartalékai végesek.
Az elmex gél képes arra, amire egy átlagos fogkrém nem: visszafordítja a kezdődő szuvasodást és a meglévő szuvasodást is jelentősen lassítja. Az elmex gélben és fogkrémekben található aminofluorid biofilmet képez a zománcon és ezáltal a fluorid komponens sokkal tovább védi a zománcot.
Akkor oszlassuk a fogalomzavart. A fluorid az oldott fluor---> fluor. A fogad nem képes reakcióba lépni a FLUORRAL még a fluoridokkal se... A csontod se lesz erősebb ha kálciumba áztatod.
És egy szóval se mondtam, hogy a fogkrém távolítja el a lepedéket. Azt írtam, hogy a lepedék ellen kell és az ellen is kell a fogkefével együtt. Kicsit értelmezd amit írok pls
Oszlassunk fogalomzavart:
1. A fluorid az oldott fluor? De ugye tisztában vagy vele hogy a kettő nem ugyan az? A fluor az egy szobahőmérsékleten és nyomáson mérgező gáz, míg a fluorid (fogkrémekben általában nátrium- vagy ónfluorid) teljesen más tulajdonságokkal bír. A hidrogén-fluorid például a csont kálciumával reakcióba lépve jelentős károkat okoz (már belélegezni is veszélyes, még az üveget és a legtöbb fémet is oldja).
2. "A fogad nem képes reakcióba lépni a FLUORRAL" Nem mondod? Nem tudom te hogy vagy vele, de az én fogaimon zománc van. Mivel az élő fogamat zománc fedi, ezért még jó hogy nem lép reakcióba semmivel sem. A zománc viszont egy szervetlen anyag, tulajdonképpen nincs semmilyen közvetlen kapcsolata a szervezetemmel. Viszont a fluorid nem lép semmilyen kémiai reakcióba még a zománccal sem (nem is írtam ilyet!). A fluorid (még véletlenül sem a fluor!) a zománcprizmák között lévő apatitkristályokhoz kapcsolódik, növeli a méretüket, pótolja az elvesztett mennyiséget és gátolja a kioldódásukat.
3. A lepedék egy bakteriális biofilm. Semmi sem gátolja a létrejöttét, különben nem is kellene fogat mosnunk. Húsz perccel a fogmosás után már kimutatható a mennyisége. A lepedékben lévő baktériumok savat termelnek, ami kioldja az ásványi anyagokat a zománcból. A fogkrém kizárólag azért kell hogy pótolja az elvesztett ásványi anyagokat, a lepedék ellen semmit nem tud tenni. A fogkrém nem valami varázs-csodaszer ami hatástalanítja a lepedék káros hatásait. Csak akkor képes valamit is működni (és ásványi anyagokat pótolni), ha a lepedéket maradéktalanul eltávolítjuk a fogakról a FOGKEFÉVEL.
"Kicsit értelmezd amit írok pls" Értem én hogy mit írsz, csak amit írtál az egy átgondolatlan és logikátlan hülyeség.
7: Az milyen fogkrém?
Hogyan kell az ELMEX gélt használni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!