Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik, hogy egy fogorvos...

Létezik, hogy egy fogorvos akkor is töm be fogakat, ha azok nem lyukasak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lyuk,akkor mit tud betömni? Ez hülyeség
2017. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudná betömni?
2017. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A rossz fogorvos nézhet lukasnak olyan fogat ami nem az. Pl

Az iskolai fogorvosunk ilyen volt. Mivel folyton ivott.

2017. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Attól hogy nem szuvas a fog még lehet fúróval fúrni bele üreget. Bár ez a beteg fogászati analfabétaságát is jelenti, mert a tükörben ő is meg tudja nézni hogy melyik fogai szuvasak. Általános iskolásokkal az iskolafogász mondjuk ezt lehet könnyen megjátszhatja.
2017. dec. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3, nálam is ez a helyzet. Szerintem egy pszichopata a fogorvos. Már elmult 70, és még mindig dolgozik. Ha ő kezelte a fogaimat, mindig iszonyatosan fájt és vért köptem. Amióta másikhoz járok, évek óta nem talált lyukad fogat.

A körzetihez kellett tavaly mennem, mert gyulladt volt az íny a bölcsességfogamnál. Ki akarta húzni a bölcsessegfogaimat és talált két lyukas fogat. Nem engedtem neki semmit, elmentem a másik fogorvoshoz, aki azt mondta, hogy minden rendben...

2017. dec. 1. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről a betegek a szuvasodások nagy részét NEM tudják megállapítani, ezt felejtsétek is el. A fogak hátulsó felszíneire, a fogak közé hogy akartok rálátni? Nyilván sehogy... a felületes szuvasodásokat, vagy a mély, fogköztieket az orvos is úgy nézi, hogy leszárítja a fogat, szondával megkarcolgatja, akad e esetleg vhol. Tévedtek, nem tudjátok diagnosztizálni, csak amikor már olyan mély, hogy valóban lyukas és számotokra látható felszínen van, de a fogászati szűrővizsgálat lényege pont az, hogy a szuvasodást még a mélybe penetrálás előtt elkapják.

Másrészről: elég valószínűtlen, hogy ilyesmi megtörténik, a körzetes fogorvosnak alig van bármi bevétele egy tömésért sőt, van olyan típus, amiért még ő fizet rá, mert több az anyag és mindennemű költség, mint amennyi támogatás jár érte. A körzetes fogorvos bevétele a protézisek készítésében van. A magándoki meg gyakorlatilag ugyanez, az az idő, amit eltölt egy ép, egészséges fog kifúrásával és betömésével, elmehetne csiszolással is, amire szépséges porcelánkörhídat készít. Csak elöbbiért 8ezer forintot kap, utóbbiért meg 200-400ezret... úgyhogy a válasz: nem, csak ha valóban inkompetens a szakember.

2017. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Nálam ilyen szondát még sosem használt senki. Bár én szabad szemmel is láttam hol van szuvasodás.
2017. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy ne használt volna szondát a fogorvosod, egyik kedvenc fegyverük, szóval inkább csak nem tudod, mi az. A szonda az a tűhegyes fémszerszám, amivel kapirgálni szokta a fogaidat.
2017. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
A hatosnak amúgy teljesen igaza van, a fogak a legritkább esetben kezdenek a simán látható szabad felszíneiken szuvasodni, oda inkább csak elér előbb-utóbb. A dolog ott kezdődik, ahonnan nem tudod normálisan eltávolítani a lepedéket: a fogközökben. Ember legyen a talpán, aki észrevesz egy fél milliméteres kezdődő szuvasodást a tükörben két foga között. Szóval attól, hogy te nem látsz semmit, a fogorvos még észreveheti lámpával meg tükörrel, aztán megkapirgálja szondával, hogy kiderüljön, mi is az.
2017. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az iskolai fogorvosok nagy része (tisztelet a kivételnek) teljesen inkompetens. Tudnak nagy baromságokat kitalálni, behívni feleslegesen, aztán minősíthetetlen munkát végezni. Inkább menj el rendes fogorvoshoz, lehet hogy könnyebb lesz utána a tárca, de legalább normális munkát végez.
2017. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!