Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek elmenjek a fogorvo...

Szerintetek elmenjek a fogorvoshoz most vagy nem?

Figyelt kérdés
Mondta a fogorvos, hogy ki kellene húzni a fogam, de végülis elviselhetem még egy darabig, de a vége mindenképp az, hogy ki kell húzni. Elmennék most, mert be van gyulladva, kicsit gennyes, és félek, hogy továbbterjed, de holnaptól vizsgázok egészen hétvégéig, és attól is félek, hogy lesz valami bajom a foghúzástól, esetleg belázasodok vagy tudom is én, és akkor nem tudok elmenni a vizsgára.... Nem tudom mi legyen... De akkor ezután csak jövőhéten kedden tudok menni... A fogam egyébként nem fáj
2010. máj. 18. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el. A fogaknak van egy olyan jó szokása, hogy pont hétvégére durrannak be és akkor majd a fájdalomtól nem tudsz létezni sem, nemhogy tanulni. Ha pedig gennyes, akkor nem hat az érzéstelenítő sem, ezért inkább most húzasd ki, mint később, amikor már lehet egy csöppet nem fog elérzéstelenedni.
2010. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a fogad be van gyulladva, akkor nem fogja kihúzni a fogorvos. Ha most elmész, ír viszont fel gyulladáscsökkentőt és akkor jövő héten már ki lehet húzni.
2010. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:12


Ne haragudj, de ezt honnan vetted? Szerinted egy begyulladt fogat érzéstelenítő nélkül (mert ahogy írtad úgysem hat) kihúz a fogorvos? Ott helyben el fog ájulni foghúzás közben. Gyulladt fognál először a gyulladást kell megszüntetni, hacsak nincs közvetlen "életveszély". Nem kihúzni. Nekem egyszer húztak fogat még 20 éve, az orvos nem vette észre, hogy mennyire be van gyulladva. 3 injekciót kaptam és még mindig érzékeny volt, a foghúzásba pedig majdnem belehaltam, de szó szerint. Ha 20 év távlatából ilyen élénk az emlék, elhiheted nekem, hogy nagyon fájt. Utólag ő is azt mondta, hogy ha tudja, hogy ennyire gyulladt, akkor nem húzza ki.

2010. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már kaptam gyulladáscsökkentőt, de nem múlt el tőle.
2010. máj. 18. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyulladáscsökkentő az antibiotikum és mint ilyen kúraszerűen kell szedni napokon át. De azt írtad az elején, hogy nem fáj a fogad, akkor ha tényleg be van gyulladva, a gyulladáscsökkentő leviszi a gyulladást és a jövő héten ki tudja a fogorvos húzni.


Persze ez csak az én véleményem, a döntést neked kell meghoznod.

2010. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
már írtam , hogy kaptam gyógyszert. dalacint, szedtem amíg el nem fogyott, a gyulladás nem múlt el...
2010. máj. 18. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondtam, nekem is húzott ki gyulladt fogat. Az exem fogát röntgenezte, látta,hogy gennyes mégis kihúzta, igaz majdnem elájult közben az ex, de kihúzta.

Amúgy én úgy voltam vele,hogy húzza ki, mert olyan fájdalommal egy percig nem bírtam volna létezni, mint amit a gyulladt fogam okozott, a gyulladásgátló meg nem hat rögtön.

2010. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben menj el a fogorvoshoz, aki eldönti, hogy ír-e fel erősebb gyulladás-csökkentőt vagy sem. A baj az, hogy a fogfájást nem lehet előre jelezni, hogy mikor lesz megint és pontosan azt sem lehet tudni, hogy foghúzás után lesznek-e szövődmények. De nem gyulladt foggal nagyságrendekkel jobbak az esélyeid, mint gyulladt foggal.
2010. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:32


Azt írta a kérdező, hogy nem fáj a foga. Viszont, ha gyulladtan húzni fogják, akkor bizony fájni fog.

2010. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
menj el minél hamarabb.de ha be van gyulladva elvileg akkor fájnia kéne.nekem egyszer húztak egy gyökeret úgy hogy be volt gyulladva,majdnem be..sza.rtam,de komolyan.folyt a könnyem is,és véste is..áááááá...inkább menj most,nehogy letöredezzen.amikor nekem sima(nem gyulladt)fogat húztak,2 óra múlva mentem dolgozni...semmi gond nem volt,de a gyulladt gyökérnél estig feküdtem és vergődtem.
2010. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!