Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos azt mondta, fájó,...

A fogorvos azt mondta, fájó, gyulladt ínyre (ínygyulladás) felesleges fájdalomcsillapítót (paracetamolt) szedni, mert úgy sem hat. Miért? Miért nem hat a fájdalomcsillapító ínyfajdalmakra?

Figyelt kérdés
Gondolom a mechanizmusából adódik,de kíváncsi lennék, pontosan miért. Mert nekem laikuskent nem evidens. Köszönöm a választ.
2017. máj. 25. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen javasolt antibiotikum szedése, ez általában Kliont jelent 5 napig napi 2 tabletta. Emellett fontos az alapos fogkőtisztítás mind íny felett, mind íny alatt, ha kell akkor érzéstelenítésben, illetve ha van tasak, akkor a tasakok kitisztítása- ez a művelet a zárt kürett-, és ha szükséges becsíkozása.


Ha ezek a beavatkozások megtörténtek, akkor 3-5 napon belül jelentős javulást kell tapasztalni!

2017. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak egy fogorvos tudná neked megválaszolni.
2017. máj. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A paracetamolnak nincs gyulladáscsökkentő hatása, tehát ínygyulladás (vagy fogbélgyulladás) okozta fájdalom enyhítésére nem alkalmas. Különbség van a gyulladáscsökkentő és a fájdalomcsillapító szerek között. A gyulladás maga egy jó dolog, mivel része a szervezet védelmi mechanizmusának. A fájdalom pedig egy jel az agy felé, hogy baj van és kímélje a gyulladt területet (a pihentetés önmagában is segíti a gyógyulást). Na most ha a gyulladást külső tényező okozza, amit a szervezet önmaga nem tud megoldani (pl. ínygyulladásnál fogkő vagy ínytasak, de lehet egy idegentest is), akkor külső segítségre van szükség. Ez egyrészt jelenti a gyulladás okának eliminálását (fogkő), másrészt szükség esetén gyógyszeres kezelést. Utóbbira akkor lehet szükség, ha a gyulladás mértéke miatt erős fájdalom illetve szövetkárosodás történik. Éppen ezért fogászati tekintetben ínygyulladásra (és fogbélgyulladásra) olyan gyógyszert kell adni, ami nem csak fájdalomcsillapító, de gyulladáscsökkentő hatással is bír (diclofenac). Mindemellett fontos hogy a választott gyulladáscsökkentő ne gátolja túlzottan az immunrendszer természetes működését, mint az immunszupresszív szerek (a gyulladás mesterséges visszaszorítása mellett az immunrendszer visszalép és így a kórokozók akár túl is élhetik).
2017. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!