Van olyan, hogy egy ember ritkán mos fogat, és mégis jók a fogai?
Igen van.A volt nevelő apám amíg velünk élt jó ha évente megmosta egyszer a fogát és nem túlzok.Mégsem fájt neki soha, nem volt lyukas neki.(hogy r.hadjon meg)
Én meg napi minimum 2 szer, hétvégén 3 szor mosom meg fogselymezek és mégis szinte az összes rágó fogam tömve van.Bár mióta csak vizet iszok pár éve azóta nem lyukadt ki egy sem lehet ennek köszönhető mivel azelőtt mindig kólát ittam kb.
Anyukámnak is ugyanígy van mint nekem hiába mossa mégis hamar romlik neki.
Viszont a testvérem akinek ugye más az apja az előbb említett...neki ugyanúgy hiába egy nap egyszer mossa valamikor még azt is elfelejti nagyon jók a fogai.Ez genetika szerintem.
Genetika. Én már gyermekkoromban is sokat költöttem fogorvosra, mondjuk az étrendem lehetett volna jobb... A dédapám pedig ép fogakkal halkt meg 78 évesen s nem hiszem, hogy nagyon sokszor mosott volna fogat, cukrot pedig ő is evett rendesen.
Nyilván számít az étrenden és fogmosáson túl az is, hogy mennyi pl. kálcium jut a szervezetünkbe s épül be, de azért a genetika rengeteget számít.
Van, de egyrészt nagyon ritka, másrészt a genetikán kívül a megfelelő táplálkozás is nagyon számít (még jobban is mint a genetika). Ez a jó táplálkozás egyébként nem egyenlő a cukormegvonással. Például a gyümölcsökben és a zöldségekben is van cukor, mégis a rágásuk inkább tisztítja a fogakat. A folyadékban és a puding állagú vagy ragacsos ételekben lévő cukor viszont sokkal könnyebben megtapad a fogakon. Másrészt az is fontos hogy a főétkezéseket betartsuk és a nassolást mellőzzük.
A genetikai szerep főleg az egyéni anatómiai formákban (pl. a keskeny fogív hajlamosabb a szuvasodásra, mint a széles) és a nyál-összetételben figyelhető meg. Maga a szuvasodás vagy a fogkő nem öröklődik, csak a hajlam. A a családon belüli azonos táplálkozási és szájhigiéniai szokások is okozhatják a fogászati problémák halmozottabb megjelenését.
A nyál-összetételt tekintve a nyál minőségének (lizozim, ásványi anyagok) és mennyiségének van nagy szerepe. Ezt nagyban befolyásolja a folyadékfogyasztás, az általános egészségügyi állapot és a vitamin és ásványi anyag bevitel.
A lényeg az hogy a genetika közvetlenül nem, csak közvetve okoz fogászati problémákat. Ugyanúgy az egészséges fogazatot sem lehet közvetlenül a genetikának köszönni.
Igen.
Attól is függ miket eszel,iszol.
Esetleg beviszel-e valamilyen ételt/italt ami erősíti a fogakat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!