Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadásra mi a megoldás?

Fogínysorvadásra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Mi az,ami tényleg segít?Nem akarom pár év múlva elveszteni a fogaimat!
2010. máj. 14. 11:55
 1/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Szerintem ne itt keresgélj fogkrém-márkákat, szájvizet, stb. hanem beszél a fogorvosoddal, mert lehet hogy tud tenni valami komolyabbat is.

Egyébként a Q10 vitamin nagyon jót tesz az ínynek.


+

[link]

2010. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rendes adag C-vitamin(minimum 1000mg/nap)+Q10!
2010. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak egy parodontológus. Sok mindent kipróbáltam, végig csináltam, sztk-s dentálhigiénés rendelésekre jártam, kaptam kenőcsöket, öblögetőket, semmi nem használt, végül egy fogorvos ajánlott egy parodontologust, aki küretekkel és antibiotikumokkal megállította az egészet. Menj el minél hamarabb, mert később a csont is pusztulni fog az álladban, és a csontpótlás már nagyon drága.
2010. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Citrommal dörzsölgesd a fogínyedet
2010. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb gond, hogy még az orvostudomány sem tud magyarázatot adni a fogínysorvadás okára. Sok mindennel, elsősorban C vitaminnal lehet lassítani, biztos vannak olyanok, akiknek végleg sikerül megállítani a folyamatot, de az okot nem tudják megszüntetni.

A férjemnek szépen, lassan potyognak ki a fogai, amik teljesen épek. Kívánom, hogy neked sikerüljön ezt elkerülnöd, de mindenképpen szakorvosi segítség kell hozzá. Hozzáteszem, hogy az én férjem erős dohányos.

2010. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogínysorvadás a C vitamin hiánya végett van. El kell vele menni orvoshoz, amúgy a savanyú káposztában van rengeteg, és az nem ilyen tablettás valami, viszont eláll :) Legalább is én ezt tettem. De mindenképp látnia kell orvosnak.
2010. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez ilyen komoly lehet,tényleg?Minél előbb kezdjetek el erősebb C-vitamint,-és az elvesző tápanyagok visszapótlására megbízható minőségű multivitamint szedni.Durva,hogy az embernek milyen dolgokkal kell (plusszban)küzdenie...Ha nem is az ő vitaminjait választjátok,Lenkei Gábor Cenzúrázott egészség c.könyvét szívből ajánlom,ill.Andreas Jopp:Veszedelmes vitaminhiányát(hiánypótló könyv)
2010. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A C vitaminos javaslatok onnan erednek, hogy a hosszan tartó C-vitaminhiány miatt kialakuló skorbuttól kihullottak pl. a tengerészek fogai.

Ha ilyen egyszerű lenne a megoldás, akkor ma már nem lenne ínybetegség, de van. Ezért írtam a Q10-et és a szakorvost.

2010. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy szedek Q10tablettát + Q10 tartalmú fogkrémet használok,de ezek szerint ez nem elé vagy nem túl hatásos...
2010. máj. 15. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez összetett dolog, a citrom, savas (c vitamin tartalmú gyümölcsök) gyengítik a fogzománcot, szóval ezzel is csínján kell bánni. Utána nem szabad rögtön fgat mosni, csak öblögetni. Nem szabad erősen dörzsölni a fogakat sosem vízszintesen, csak puha kefével, körkörösen. A baj akkor kezdődik, ha már van egy kis ínygyulladás (fogkőtől),és az íny felpuhul. Alá megy a kaja a mélybe, innen már fogkefével nem fog kijönni, és terjed lefele a gyulladás. Innentől hiába mosunk fogat akárhányszor, hiába öblögetünk, mélyebben van a baj, amit csak kürettel tudnak jelenleg megoldani.
2010. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!