Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nincs TAJ kártyám (részlete...

Ha nincs TAJ kártyám (részletek lent), SZTK-s fogászatra tudok menni?

Figyelt kérdés

Külföldi állmpolgárként jöttem Magyarországra, idő közben megkaptam a magyar állampolgárságomat is, de nem adnak TAJ kártyát.

Elvileg míg dolgozni nem fogok, csak az európai uniós egészségügyi kártyám van, majd munkával lesz TAJ kártyám is.


De ebben az esetben nem tudok háziorvoshoz jelentkezni, illetve SZTK-s fogászati kezeléseket igénybe venni?


2017. febr. 21. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

EU-s kártyával bármit génbe vehetsz, ha svájci lennél, akkor pedig speckó kártyával - most hirtelen nem tudom, mi a neve.


Egyébként miért munkafüggő a TAJ-kárta, nem értem. Akkor de jó dolguk lenne a mnélkülieknek, mert arra az időre nem kéne tb-t fizetniük.

2017. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az EU-s egészségbiztosítási kártya az előre nem tervezett egészségügyi kezeléseket fedezi. Tehát ha elmész valahová, és ott vakbélgyulladásod lesz vagy begyullad a fogad, akkor azt kezelik ennek terhére, de például fogszabályozót vagy fogpótlást nem csináltathatsz erre.
2017. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
TAJ-számhoz és háziorvoshoz is magyarországi lakcím kell, nem munkahely. Lehet TAJ-kártyád, ha átjelentkezel a magyar egészségbiztosításba és fizeted magad után a biztosítási díjat, amíg nem dolgozol (kb. 7000 Ft/hó).
2017. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!