Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 8 napja húzták ki az alsó bal...

8 napja húzták ki az alsó bal oldali 6-os fogamat. Még mindig be van gyulladva, és nem forr össze. Az állkapocscsontom is látszódik (legalább 2 cm). Nagyon fáj, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A fogorvosom szabadságon van, majd csak 15.-én lesz újra rendelésben, máshoz nem nagyon tudnék menni, mert a közelben csak ő van. Az az utáni legközelebbi pedig 40 km-re van. Autóm nincs.
2017. febr. 2. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát hol laksz, hogy ennyire nincsenek orvosok?
2017. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hetek is lehetnek, hogy összeforr a helye. A medercsontodat láthatod, ami normális. Fertőtlenítsd nagyon sűrűn. Kevés Betadine jóddal, Pflogosol oldattal töményen ecsetelgesd a seb helyét.
2017. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hasonló húzás után nekem több mint egy hétig fájt és csak utána kezdett elmúlni róla a duzzanat, de még akkor is érezni lehetett. Amire "összeforrt" az több mint egy hónap volt. Jó sok fájdalomcsillapítót beszedtem, jóformán szinte csak azon éltem. Mosni mindenképpen kell, tiszta fogkefével (ha teheted vegyél egy új fogkefét vagy esetleg főzd ki, fertőtlenítsd a régit). Nagyon figyelj oda a szájhigiéniára, a tisztaság nagyon fontos, mert amennyire csak lehet csökkenteni kell a baktériumszámot. Ha ez rendben van, akkor a fájdalom is enyhülni fog és gyorsabban gyógyul. Esetleg nagyon óvatosan próbáld tiszta ujjal (moss kezet előtte alaposan) megnyomogatni egy picit a seb körül az ínyt, hogy nem jön-e belőle genny. Nekem is úgy volt, hogy egy picit megnyomtam és jött belőle, utána pedig szinte azonnal sokkal jobb lett és másnapra jelentősen csökkent a fájdalom. Ha fehér réteget látsz a sebben, azt ne bántsd, ne próbáld ledörzsölni, az nagyon jól van ott, az fibrin és már a gyógyulás jele. Ha viszont borzasztóan fáj még jóval egy hét után is, akkor keress fel egy orvost, mert talán bennemaradt egy pici szilánk amit el kell távolítani. Ha nincs a közelben orvos vagy nem tudsz anyagi okok miatt elutazni egy másik orvoshoz, akkor hívd fel a mentőket és mond meg mi a baj, talán tudnak küldeni egy betegszállító kocsit.
2017. febr. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!