Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek tapasztalat? Tanács?...

Valakinek tapasztalat? Tanács? Íny kérdés.

Figyelt kérdés

Szóval abban szeretnék tanácsot kérni, hogyan tudnám azt elérni, hogy a fogaimon az ínyem "visszamenjen " a "rendes helyére", mert az történt, hogy a fogkefével feltoltam valamennyire a fogínyem, és ez ugye nem jó.

Hogyan tudnám ezt elérni, hogy a fogínyem visszamenjen a fogamon a helyére??


Köszi a válaszokat!!


2010. máj. 4. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudom neked hogy sikerült csak úgy feltolnod az ínyed, hogy az egyszerűen ott is maradt. magától vissza kéne menjen.

ha pedig feljebb ment az sem 1 perc alatt fog megtörténni, ha úgy is maradt, hanem fogínygyulladás következményeként. ilyenkor segít a fogorvos tanáccsal, illetve gyulladást csökkentő fogpaszta, gyógyszertárban pedig kaphatók ecsetelők ínyre.

2010. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gyulladásban nincs a fogínyem.

Úgy sikerült feltolnom az ínyemet, hogy nem megfelelően mostam a fogam: tehát nem gyengéden körkörösen, hanem a le-fel mozdulattal.

Nem egy nap alatt lett ilyen, azt tudom.

A kérdés még áll: hogyan csinálhatom vissza?

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Fogorvoshoz 4 hét múlva kaptam időpontot.

2010. máj. 4. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fogorvos vagyok, így biztosra elmondhatom, hogy nem fog sajnos visszanőni az ínyed a helyére. A te problémádat ínyvisszahúzódásnak hívják, és valóban okozhatja ezt fogkefeártalom is, de egyéb okai is lehetnek.

Az ínykontúr visszaállítása esetleg műtéti úton lehetséges, ettől nem kell félni, mert nem nagy műtét, viszont nagyon kevesen csinálnak ilyet. Parodontológus fogszakorvost kell keresned hozzá.

Fogkeféből pedig ajánlom az elektromost, azzal sokkal nehezebb fogkefeártalmat okozni az ínyeden.

2010. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ!

Már áttértem az elektromosra.

És ezt a műtétet tehát csak kevesen csinálják?

Tb finanszírozott?

2010. máj. 4. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!