Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig/mitől érzékeny a fogam...

Meddig/mitől érzékeny a fogam a hidegre?

Figyelt kérdés

Először azt mondták, ínygyulladás, várjak. Vártam 2 hónapot, visszamentem, hogy nem múlik a hidegre való érzékenység... Két egymás melletti fogamban kicserélték a tömést, azt mondták, ha ez sem segít, idegölés jön. Ez két napja volt, már annyira nem, de még mindig elég kellemetlenül érzékeny.


Mitől lehet? Tényleg csak az idegölés a megoldás? Egyáltalán mitől lett érzékeny, ez miért nem érdekli egyik fogorvost sem? :D


2016. szept. 24. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Üdv, sorstárs! Hasonló cipőben jártam közel egy évig! Már mindenáron gyökérkezeltetni akartam, mikor elkezdett elmúlni. A fogorvosom mindig csak azt mondta, hogy majd javulni fog, meg nem érti, mitől érzékeny. Nekem meg pokol volt még vizet inni is.


Nem akarlak ijesztgetni ezzel, mert lehet, hogy neked egy hét múlva rendben lesz. Mindenesetre ezért még ne gyökérkezeltesd, mert a hidegre való érzékenység az élet jele a fogban. Tehát ha az elmúlik, akkor lehet, hogy soha nem kell ideget ölni benne. Elsietni meg nem érdemes.

2016. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De már kb 4 hónapja érzékeny... Akkor hagyjam így, hátha magától elmúlik? :( Azóta sincs tipped, mi válthatta ki?
2016. szept. 24. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam az volt, hogy a fogorvos húzta a száját, hogy mennyire közel van a gyökérhez, mert mély a tömés. Azt mondta, hogy van egyfajta visszaépülési folyamat, ezt nem tudom szakszerűen leírni, de a fog megpróbálja minél inkább védeni a gyökeret. Ez időbe telik, míg megtörténik, létrejön.

Ő folyamatosan csökkenő érzékenységet prognosztizált, én semmi változást nem éreztem sokáig, aztán majd egy év után egy hónap alatt töredékére csökkent az érzékenység. Nem mondom, hogy most tökéletes, hideg folyadékot most sem szívesen iszom, de már nem kell felkészülnöm a fájdalomra, és sokszor nem is érzek semmit.

2016. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"hogy mennyire közel van a gyökérhez, mert mély a tömés"


A szuvasodás volt mély, pontosabban.

2016. szept. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor várok. Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 25. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a Sensodyne repair-t,nekem elmúlt tőle a fogérzékenység!

Fogszabályzó felrakása előtt voltam fogkőeltávolitáson és utána pár napra nagyon érzékenyek lettek a fogaim majd mikor felrakták a fogszabályzót mégjobban!Először sensodyne rapid-ot használtam de az nemsokat segitett,a repair jó volt!

Nehogy gyökérkezeltesd!

2016. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!