Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik szerint mérgező az...

Akik szerint mérgező az amalgámtömés, miért az?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy higanyt tartalmaz, viszont folyik róla a vita, hogy ez a tömés elkészítését követően milyen mértékben vagy egyáltalán kioldódhat-e?


Hosszú távon milyen káros hatásai lehetnek az amalgámtömésnek (pl. évekkel későbbi hatása), miket okozhat?



2016. szept. 19. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hátránya viszont az, hogy egy kevés higany a szájüregből mégis bejuthat a szervezetbe, és ott számos hátrányos tünetet okozhat. Az amalgámtömésekből kijutó higany és réz (e két alkotóelem okozhat mérgezéses tüneteket) nem haladja meg a napi táplálkozással egyébként is a szervezetbe kerülő mennyiség felét. És mivel nem eléggé meggyőzőek a kutatási eredmények, hogy az amalgám káros hatást váltana ki a szervezetben, ezért továbbra is ajánlják, mint tömőanyagot.[3] Ennek ellenére néhány országban már betiltották a használatát. (Norvégia, Svédország) A modern anyagok használata révén az amalgámtömés fokozatosan háttérbe szorul a fogászatban.


A legújabb (2012 ősz) kutatások szerint a fogászati amalgám a CPOX4 génvariánssal rendelkező fiúknál idegrendszeri károsodást okozhat.[4]

2016. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A higany "benedvesíti" az aranyat vagy az ezüstöt, ahogy a felületi oxidréteg eltávolítása után a rezet is. (Ahogy például a tiszta zsírmentes üveget a víz). Fémporoknál ötvözetnek is nevezik ha fémpor szemcséket nedvesít be. Nem nehéz elképzelni hogy miért nem "bio" megoldás. Az amalgámban a higany nem (csak?) vegyületet alkot a többi fémmel hanem ahogy a fémötvözetekben is az összetevők, elemi állapotban (is) marad. Ahogy az acélban is van elemi szén, nem csak annak ötvözete, pl. az Fe3C.

A forrasztóón is ötvözet, ónt is tartalmaz. De ugyanúgy ólomként kezelik egészségügyi szempontból mint ha tiszta ólom lenne, hisz a két fém elemi állapotban van az ötvözetben és nem alkotott vegyületet. A higany ötvözeteinél miért lenne jobb a helyzet? Attól hogy az ötözete nem folyékony?

2016. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor pedig újból kezelik, fúrják az amalgámmal tömött fogat, nagyobb mennyiségű higany is kerülhet a szervezetbe. Ezért pl. erősen nem ajánlott terhesen amalgámtömést kiszedetni. Én elkövettem ezt a hibát, akkor még nem tudtam róla. Hogy ez közrejátszott-e abban, hogy a fiam ADHD-s lett, nem tudom, de van rá esély, mivel az idegrendszert károsítja a higany, emiatt összefüggésbe hozták az autizmussal is. De amúgy védőoltásokban is megtalálható.

13-tól voltak amalgám töméseim, nem sokkal az első tömés elkészítése után ekcémás lettem, később nikkelérzékenységet mutattak ki nálam, de senkinek sem jutott eszébe, hogy esetleg a fogtöméseim is okozhatják ezeket.

2016. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mit lehet tenni? Hogyan lehet kivezetni a nehézfémet a szervezetből?
2016. szept. 19. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Amik hasznosak lehetnek: algák (Spirulina, Chlorella), kovaföld vagy zeolit, kineziológia.
2016. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A #3-as válaszomban "13-tól" helyett azt akartam írni, hogy "13 éves koromtól".
2016. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!