Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok, mennyi rá az...

Fogszabályzósok, mennyi rá az esély, hogy ettől leeshetnek a bracket-ek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az első, hogy még aznap leesett a leghátsó fogamról a brackett, hogy felrakták, holott semmit nem csináltam vele, mégcsak nem is ettem. Most nagyon félek, hogy a többi is le fog esni. Mennyi lehet erre az esély? És veletek történt már ilyen? Annyiból szerencsém van, hogy az a fogam, amelyiken nincs bracket, az nem fáj, így azon az oldalon minimálisan tudok rágni. Szerintetek ez megárthat a többi bracket-nek? Előfordulhat, hogy azért esnek le, mert rágok? És még annyi, hogy mondták, hogy nem haraphatok, de ti, akiknek már régebb óta van fogszabija, ti sem haraptok egyáltalán? Minden ételt apró kockákra vágtok? Vagy azért valamennyire bírja a harapást a fogszi? (Nyilván nem almát akarok harapni). És rágózni egyáltalán nem szabad vele? Valaki próbálta már? Beleragadt? Nagyon hiányozna a rágó... Nekem egyébként 2 napja rakták fel, és borzasztóan fáj. Mikor fog elmúlni a fájdalom? 14/L

2016. júl. 14. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy brekett, ami igazából nem tudom miért, de 2-3 alkalommal leesett, biztos én is hibás voltam az első alkalommal, de utána szerintem csak nem lett jól felragasztva. Azóta már nincs vele probléma egyébként. Megmondom neked őszintén, én nem viszem túlzásba ezeket a "biztonsági előírásokat", azt az egy breketett leszámítva sose volt gondom a fogszabályzómmal. Az almát is megeszem egyben, nyilván nem aktiválás után 1-2 nappal, mert akkor érzékenyebbek a fogaim, de nem okoz problémát. Rágózni is minden további nélkül szoktam, nem bírtam volna ki és még mindig nem bírnám, ha nem rágózhattam volna.. Az, hogy mikor múlik el a fájdalom, változó, nekem 4-5 nap kellett talán, mire kellemessé vált a dolog. Úgyhogy ne aggódj, és kitartást! :)
2016. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia Csajszi! A breki az önhibádon kívül is leeshet. Menj vissza mihamarabb ha leesik egy és visszaragasztják. Persze ha tudsz próbàlj mindig finoman enni. A fájdalom el fog múlni! Ügyes vagy már így is hogy bevállaltad a fogszabályzót:)
2016. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!