Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet a 'magoktól' és a...

Lehet a 'magoktól' és a csonthéjas gyümölcsöktől az aftám?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha 'magokat' eszek vagy csonthéjas gyümölcsöket eszek akkor kijön az aftám...

Naprafogrómag, dió, mogyoró, mandula és hasonlók viszonylag nagy mennyiségű fogyasztása után mindig kijön az afta és rettentően fáj...Néha még a beszédben is akadályoz, de enni is alig tudok...Húsvétra kaptam mandulás és mogyorós csokikat(egész mogyorószemek és mandulák voltak bevonva csokival) és ettem napraforgó magot is és rögtön előjött... Véletlen lenne, hogy mindig ilyenkor jön ki? Mit csináljak vele?


2010. ápr. 11. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj el allergológushoz. A mogyoró és diófélék elég erősen allergének, és arra érzékenyeknél, akár fulladást is okozhat. Szóval kellene egy vizsgálat, hogy allergiás vagy-e rájuk, és ha igen, akkor mindenképpen kerülni kell ezeket.
2010. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!