Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miert nem hord tobb ember...

Miert nem hord tobb ember mufogsort?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen otletem, vagy feltevesem vagy nem is tudom minek hivjam: szoval a fogak szerintem az ember azon reszei melyek a legproblemasabbak koze tartoznak: szuvasodnak, kilyukadhatnak, fogko kepzodik, begyulladhatnak, goc keletkezhet, ezek mind rahuzodhatnak mas szervekre, belemehet sok minden...szoval miert nem csinaljak azt az emberek, hogx kivetetik az osszes fogukat es egy jo mufogsort csinaltatnak?

2016. jan. 1. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapból az ember ragaszkodik a fogaihoz, főleg, ha nincs sokmilliója... Jó, egy kivehetőhöz kevesebb is elég, de az kényelmetlen s nekem akkora presztízsveszteség is lenne, hogy elgondolkodnék a halálon...


De olyanról olvastam már, hogy egy embernek nem voltak egészségesek a fogai, viszont a legközelebbi fogorvos többszáz km-re volt. Macerás és drága, valamint hosszadalmas lett volna gyakran járkálnia, inkább kivetette a fogait és műfogakat használt, amikkel ritkán volt gond. Ez nála praktikus megoldás volt, de egy olyan embernél, akinek 20 évente kell egy fogtömés vagy aki valamiért ragaszkodik a saját fogaihoz (én is azt teszem, már azt is extrémnek tartom, hogy kicsit azért örülök a műfogaimnak, mivel azok nem romlanak. extrém rosszul állok e téren, vagyonokat költöttem fogorvosra és tengernyi időt eltöltöttem náluk. ha újra kezdhetném, odafigyelnék az étkezésemre, hiába rossz a genetikám e téren, az rengeteget számít).

2016. jan. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt kérdezd meg azoktól az idős emberektől, akik kénytelenek műfogsort hordani.

Nagyon nehezen szoknak hozzá, az ízeknek csak egy részét érzik, sokkal nehezebb rendbentartani, mint a saját fogaidat, állandóan a nyelvükkel piszkálják, és még sorolhatnám.

Arról nem is beszélve, hogy legtöbben ezt nem is engedhetik meg maguknak, egy JÓ műfogsor százezrekbe - ha nem többe - kerül.

Sokkal olcsóbb és egyszerűbb rendesen ápolni a saját fogaidat, és rendszeresen eljárni a fogorvoshoz, még akkor is, ha te nem érzel hibát.

2016. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért elég drága megoldás lenne, amire a lakosság zömének nincs anyagi fedezete. Ráadásul az igazi azért mindig jobb és tovább tart, mint a művi (még a technikai jelen állása mellett is. Azt sem kell kifelejteni, hogy az ember fogazata nem 100 éve lett "tervezve", valamint az élő emberi szervezet valahogyan úgy kreálódott, hogy valaminek az elvesztése megbontja az egész harmóniáját.
2016. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azért mert az eredeti fogak a legtökéletesebbek és az ember csak olyan műfogsort tud csinálni, aminek a használhatósága meg sem közelíti az eredetiét. Mit gondolsz az állatvilágban hogy lehetséges hogy a szuvasodás és a fogkő, fogbélgyulladás nem létező fogalmak? Pedig az állatok aztán soha nem mosnak fogat és a fogorvost sem ismerik. A házikosztot fogyasztó állatoknál viszont már komoly problémát jelentenek ezek a felsorolt betegségek és a következményeik.

Egyébként egy elhasználódott, rosszul illeszkedő fogpótlás sokkal nagyobb károkat tud okozni mint egy egyszerű fogbélgyulladás amit gyökérkezeléssel meg lehet oldani. Konkrétan elsorvasztja az állcsontot és megváltoztatja a szájkörüli rágóizmok tónusát.

Az meg súlyos tévedés hogy a fogpótlást nem kell naponta tisztítani, sőt sokkal nagyobb higiéniára van szüksége mint az eredeti szövetnek, mivel több olyan felülete van ahol megtapadhat a lepedék (pl. az alámenő részeknél tályog és ebből kifolyólag csontveszteség is kialakulhat). A lerakódások és a fogkő is ugyanúgy megtapad a fogpótláson, viszont amíg az eredetiről le lehet szedni, addig a műfogról már nem.

2016. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sosem értettem az ilyen kérdéseket. Miért nem borotválod le kopaszra a hajad, akkor nem kéne mosni? Miért nem veteted ki a vakbeledet egyből, akkor nem gyulladna be? Miért nem veteted le a körmeidet, akkor nem szakadna be? Miért nem köttetsz be állandóra infúziót, akkor nem kéne innod? Miért nem katéterezteted be magad, akkor már pisilni se kéne menni? Gyomorszonda, és akkor enni se kéne, nem lenne gond a fogakkal? És még sorolhatnám. Ezek drágák és fölösleges beavatkozások. Amíg nincs gond a fogakkal, miért kéne fogsort hordani? És egy-két problémás fog miatt miért kéne egy teljes fogsort kihúzatni? Ez az emberi lustaság legalja...
2016. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert 3-4 millióba kerül. Amíg lehet, vigyázzunk az eredetire!
2016. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mit gondolsz az állatvilágban hogy lehetséges hogy a szuvasodás és a fogkő, fogbélgyulladás nem létező fogalmak?"


Mondjuk azért, mert meg sem érik, hogy a fogaikkal baj legyen?

2016. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mondjuk azért, mert meg sem érik, hogy a fogaikkal baj legyen?"


Az embereknek elég kevesebb mint két év a cirkularis carieshez. [link]

Pedig mi fogat is mosunk (jó esetben).

Ehhez képest egy emlős állatnak a maga 10 éve alatt egy darab szuvas foga sincs (se az összes vadon élő társának).

2016. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!