Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért sárgul vissza fogfehérít...

Osterban kérdése:

Miért sárgul vissza fogfehérítés után a fog?

Figyelt kérdés
Korábban dohányoztam, kávéztam, stb, de kábé egy éve leszoktam, azóta nagyon egészségesen élek. Úgy gondoltam, megjutalmazom magam azzal, hogy megpróbálom a lehetőségekhez mérten újra széppé tenni a fogaim. Elmentem egy fogfehérítésre néhány hete, és nagyon szép lett az eredmény, elégedett vagyok vele. Viszont több helyen olvasom, hogy kábé egy év múlva visszasötétedik a fog. Ennek mi az oka? Akkor is elkerülhetetlenül megtörténik, ha már nem dohányzom, nem kávézom, szinte csak mentes ásványvizet iszom és kerülöm a színezéket tartalmazó ételeket?

2015. dec. 21. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen az eredeti fogszíned? Ha nem hófehér, hanem halványabb, akkor nem marad meg fehérnek, hanem visszatér az eredeti színéhez.
2015. dec. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ételek, tea is szinezi, csak fehér ételeken nem élhetsz örökké.
2015. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván aki dohányzik, kávézik, teázik annak hamarabb és nagyobb mértékben elszíneződik a foga. Aki meg nem, annak tovább maradnak fehérek a fogai - bár elkerülhetetlen hogy a passzív dohányzásból, színező ételekből, italokból (pl. vastartalom) vagy egyes esetekben az egyedi nyálösszetételtől ne színeződjenek a fogak.

A "fehér fogak" relatív fogalom, hiszen a maradófogak természetes színe ennél sárgásabb és ha a dentin (ami konkrétan sárga) jobban áttetszik a zománcon, azon a fogfehérítés sem segít.

2015. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat! Az eredeti szín szerencsére szép fehér volt, szóval az alap megvan. Tehát nem arról van szó, hogy a fogfehérítés csak átmenetileg szünteti meg az elszíneződést, és a korábbi elszíneződés tér vissza, hanem arról, hogy mint a fog egyébként is tenné, egyszerűen újra elszíneződik a napi használattól? Alapvetően én is így gondoltam, csak az említett, és sok helyen olvasható egy év lepett meg, mert azért azt gyorsnak tartom, nekem sem egy év alatt sárgult meg a fogam, még a dohányzás, kávézás mellett sem, hanem mondjuk tíz.
2015. dec. 22. 07:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!