Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik szájsebészeten a...

Hogy zajlik szájsebészeten a bölcsességfogak kiszedése?

Figyelt kérdés
Beutaltak szájsebészetre. Van egy rossz fogam, amit ott kell kiszedni, és a bölcsességfogaimat is ki akarják szedni. Ezeket meg tudják csinálni egy alkalommal? Mennyi időt vesz ez igénybe? Mi a menete?
2015. szept. 15. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ, például hogy mennyire bújt ki, fogóval rá tud-e fogni, vagy sem, mekkora pontosan, hogyan helyezkedik el, egyebek.

Nekem csökevény volt mindkettő alul, nyomták a többi fogam, ezért ki kellett szedni. Mivel picik voltak, metszeni kellett, aztán 1-1 öltéssel összevarrták. Nem fájt, utána 1-2 napig eléggé, de nem vészes.

Viszont hangsúlyozom, mindenki egyedi eset, nincs egységes bölcsifog húzós dolog.

2015. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre egy fogat húznak. Az idő, meg attól függ mennyi gyökere van és merre.
2015. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem még ugyan van hátra 3 fogtömés a bölcsességfogaim kiszedése előtt (mind a 4-et el kell távolítani, amelyek majdnem vízszintesen fekszenek az ínyemben, a kis nyomorékok), de annyit már tudok, hogy ha mindet ki kell szedetned, akkor 2 alkalommal elvégezhető a dolog. Az én orvosom azt mondta, egyszerre csak a fejem egyik oldalát fogják elzsibbasztani, de akkor egyszerre kivehető a fog alulról és felülről is. Nem egy leányálom, de túl kell esni rajta. 1 öltéssel akár össze is varrhatják az így keletkezett lyukat az ínyedben. Sajnos elöljáróban csak ennyit tudok mondani, néhány hét múlva okosabb leszek, de szerintem addigra már te is túlesel rajta. :) Kitartást!
2015. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egy ismerősömnek 4-et kellett műteni, mert nem bújtak ki. Ezt egyszerre, altatásban csinálták.


Nekem 2-t húztak, 2-t műtöttek, egyszerre, helyi érzéstelenítéssel. Profi helyen voltam, nagyon emberségesek és óvatosak voltak. Felszívódó varratokkal csinálták, tehát varratot se kell szedni. Első nap az érzéstelenítő amint kiment, elég durva fájdalom volt, de másnapra már nagyságrendekkel kisebb! Az első éjjel nem tudtam aludni, csak félig ülve, de túl lehet élni.


A műtendő fogakat géppel vágták darabokra, így nem volt csákányozás vagy kopácsolás mint régen szokás volt.


Nekem a 4 fog mindenestül 45 perc volt kábé, de nem volt egyáltalán rossz élmény. Zsibbasztás miatt egyáltalán nem éreztem semmit.


Utána napokban hűteni kell az arcot kívülről, de így is feldagad. Kb. a műtét után 4-5 nappal rendeződött teljesen. Enni az első pár napban csak pépeset tudsz és érdemes figyelni, hogy ne menjen a sebbe semmi lehetőleg.


Én édeskrumplit főztem, illetve bébiételeket vettem. A banán is nagyon jól fogyasztható. Azért éhen nem haltam.


Bátorság! :)

2015. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!