Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört fekete fog kihúzása?

Letört fekete fog kihúzása?

Figyelt kérdés

Van 2 egymas meletti fogám hatul ami le van torve alig latszik kint valami belole,es fekete a szele is meg a kkozepe is.

Panikszeruen felek a fogorvostol.Nagyon regota el kelett volna mar mennem.

Ha elmegyek,mire szamitsak,le fog szidni mert eddig huztam?H huzza ki?Mindkettot egyszerre?Es ha ahogy megfogja eltorik?

Kedden megyunk naszutra,de en olyanokat olvastam h vestek,meg szajsebeszet stb,es meg ra egy hetre is feldagadt arccal voltak.

Nem tudom mit tegyek.Ma delutan annyira fajt h sirtam a fajdalomtol elhataroztam holnap elmegyek sztk rendelesre.De most jobb,es ujbol halogatnm mert rettentoen felek.Mi var ott ram?


2015. szept. 2. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos nem lehet betömni? Képet tudsz küldeni róla?
2015. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok kepet kuldeni.Ezt tuti nem lehet betomni,de nem is akarnam.A huzastol is rettegek,nemh meg tomje.
2015. szept. 2. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó fogorvos kihúzza.


Nekem épp tegnap húzta a két leghátsót. Az egyik az csak gyökér volt az is lyukast és konkrétan kívül-belül benőtte az ínyem, onnan lehetett tudni külső szemmel hogy ott még bent van a gyökér hogy volt egy lyuk és 1mm vékony fogcsík kilátszott. Ne kérdezd hogy hogy, de kihúzta, el se akartam hinni. Nem is éreztem. Igaz annyit szenvedett vele hogy nem tudta elsőre megfogni, párszor lecsúszott a fogó de alapvetően amikor már ráfogott akkor könnyen kijött.


A másik fogamnak volt némi koronája, az el is tört húzáskor, még este is köpködtem a fogszilánkokat de azt is könnyen kijött aztán.


Az elmúlt 1 hétben 6db fogam lett húzva, egyiknél se dagadt fel az arcom, bár ez nyilván egyén függő.


Halogatni pedig ne halogasd, annál csak rosszabb lesz ezt hidd el nekem. Én is rettegek a fogorvostól, meg gyomorideggel megyek be pedig utána mindig rájövök hogy nem volt mitől féljek. Arról nem is beszélve hogy egy idő után már a fájdalomcsillapítók se hatnak. Van egy fogam, rendszeresen begyullad, az is a napokban húzásra kerül. Eleinte elég volt sima vény nélkül kapható gyógyszert szednem rá hatott, aztán már mindig eggyel erősebb gyógyszer kellett és most ott tartok már hogy 2 szem 150mg-os diclac se használ.

2015. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tul vagyok rajta.

2ot huzott ki,vagyos szedett ki mert darabokba szedte oket,kb 4 fogoval probalta kiszedegetni,de sikerult.

Azt mondta mas mar elkuldott volna szajsebeszetre.

De most felek h ha el mulik a zsibbadas,akkor fajni fog meg latok benne olyan feher darabot,remelem nem lesz semmi gond mostmar vele.

2015. szept. 3. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szenvedős volt a húzás akkor elképzelhető hogy fájhat. A legegyszerűbb ha amint tudsz inni vegyél be fájdalomcsillapítót.

2 voltam 😊


Jobbulást

2015. szept. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!