Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet hülye kérdés, de mégis...

Lehet hülye kérdés, de mégis érdekel! Jót tettem így a fogmosással, vagy nem?

Figyelt kérdés
Fogat mostam egy jobb minőségű fogkrémmel. Ezek után megkívántam a kakaót, ittam egy bögrével, de nem bírtam így elaludni, ezért elmentem újra fogat mosni rögtön, de már csak egy nagyon olcsó gagyibb fogkrémmel. Anyum leordított, hogy hogy gondolom én hogy 10 percenként mosom a fogam, és hogy most a jó fogkrém hatásait csökkentettem a rosszabbal. Lehet egy jó krém hatását egyáltalán csökkenteni, ha rá 10 percre egy rosszabb minőségűvel átmosom? Hagytam volna a második mosást? De hát cukros volt a kakaó. És csak spórolásból mostam másodszor az olcsóbbal a fogam.
2010. márc. 10. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jót tettél. Elvégre anyukád nem tudta, hogy kakaót ittál, igaz? Egyébként próbáld meg visszafogni magad, ha fogmosás után bármit megkívánsz!
2010. márc. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De tudta hogy ittam kakaót, szerintem csak azért szólt hogy ne pazaroljam a fogkrémet. Meg igazából fogmosás után soha nem eszem-iszom semmi, ez az első ilyen eset volt.
2010. márc. 10. 09:08
 3/11 anonim ***** válasza:
A legjobb, hogy még egyszer fogat mostál, mert az a cukros kakaó egész éjjel "dolgozott" volna a fogaidon! Éjjel még inkább tudnak romlani fogak, mert egész éjjel csukva a szád, és nem szellőzik! Jól tetted, hogy megmostad, akármilyet is használtál!
2010. márc. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de hát mindenki állítja, hogy nem kellett volna másodjára mosni, mert a jó fogkrém hatása elmegy. Köszönöm!
2010. márc. 10. 09:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már! Szerintem még nem találták fel azt az extra szuper fogkrémet, ami teljes védőbevonatot képez a fogakon, és bármit ehetsz, ihatsz rá, nem érintkezik velük. Nem hinném, hogy ilyen hatása lenne! Akkor is csak azt mondom jól tetted! Néha velem is előfordul, hogy fogmosás után megeszek valamit, de utána akármennyire nem akaródzik mégegyszer megmosni, erőt veszek magamon, és megmosom! :-)

második voltam

2010. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Ha másodjára nem mosod meg, a kakao miatt szinte értelmetlen lett volna az első fogmosás. Mármint a cukor ugyanúgy ártott volna. És nem baj, hogy másodjára olcsóbbat használtál,ha először alaposan megtisztítottad a fogaidat. Anyud meg elég gáz, ha egy csík fogkrém fontosabb neki,mint a fogaid épsége.
2010. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem is nekem volt igazam, de kellett ez a megerősítés!:)
2010. márc. 10. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy jó és sokkal jobb fogkrém?Vannak jobb minőségűek,de a lényeg mégiscsak az,hogy átmosd és mindentől megtisztítsd a fogaidat.Anyukád örülhetne,hogy így vigyázol rájuk!
2010. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem kéne ilyet írnom, de hát sajnos őt nem érdekli az ilyesmi. Mármint hogy tiszták-e a fogaim vagy sem. Az sem érdekelné, ha soha nem mosnék fogat. Engem viszont zavar, nem tudok úgy aludni ha nem mostam meg.
2010. márc. 10. 09:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Én naponta kb. 6x mosok fogat Elmexszel, ami ugye nem olcsó fogkrém.

Szerintem mondd meg anyukádnak, hogy még mindig olcsóbb volt a te megoldásod, mintha hagytad volna, hogy este szétrohassza a kakaó a fogad, utána meg fizethette volna a tömést/pótlást (persze kis túlzással,de igaz).

2010. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!