Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár hónapja nem hordtam a...

Pár hónapja nem hordtam a fogszabályzómat, most nem bírom feltenni, lehet ebből komolyabb gond?

Figyelt kérdés
Még gimiben volt 9 hónapig állandó készülékem, azóta pedig bő 3,5 évig retenciós, amit becsülettel hordtam, eleinte egész nap, utána csak éjszaka meg délutáni tanuláshoz néha. Áprilisban azt mondta a fogdoki, hogy már nem gond, ha kimarad egy-egy hétvége, viszont az akkori húzás után az alsó folyton belevájt az ínyembe, nem bírtam tőle aludni sem. Úgy gondoltam, pihentetem kicsit, aztán max visszamegyek kontrollra, de az idő csak szaladt, és most 3-4 hónappal később nem megy rá a fogamra. Gondoltam, hogy valamennyire vissza fognak mozdulni, de ilyen hosszú retenciós idő után lehet, hogy még durvábban visszaáll? Nem kellett volna már nagyjából stabilizálódnia?

2015. aug. 12. 21:55
 1/2 anonim válasza:
Vissza ment egy kicsit a fogad. Vissza kell állítani, annyira hogy rámenjen a fogadra. Nekem ez akkor volt amikor meg voltam fazva és nem hordtam.
2015. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azért nem megy már rá a fogadta,mert elkezdtek visszarendeződni :\

Ezért lett volna fontos,hogy ne maradjon ki 3-4 hónap a használat között

Menj vissza a fogorvosodhoz,beszéljétek meg a teendőket.

Sok sikert :)

2015. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!