Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nekem 1 hete rakták fel a...

Nekem 1 hete rakták fel a fogszabályzóm és van a szálypadlásomon egy nagy drót azt szeretném hogy kinek van ilyen? Hogy tudott nyelni mert beleakad minden falat rácsavarodik?

Figyelt kérdés
...
2010. márc. 4. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem is volt de nem akad bele kaja nyelni is könnyű volt csak meg kellett szokni.
2010. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A tesómnak volt fogszabályzója, de drót a szájpadlásán az nem. Szerintem, ha mág három hét után se tudod megszokni akkor kérjél más fajtát mert az nem lehet, hogy akadályozzon a nyelésben! Vagy másik fogorvos. Vagy lehet csak figyelmetlenségböl hagyta ott azt a fémszálat. Kérdezz rá telefonon amint tudsz! (szegénke, tök rossz lehet)

2010. márc. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok.nem hagyhatta ott mert van ilyen fajta fogszabályok sajnos
2010. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ tényleg van ilyen?

Barátnőm azt mondta,hogy ez nagyon ritka!

Pont én vagyok ilyen szerencsétlen:):):)

Hát remélem nem figyelmetlenségből hagyta ott bár nem hiszem és mégegyszer köszi

2010. márc. 4. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem harapásemelő volt, amit úgy képzelj el, hogy egy elég nagy műanyag, ami elöl a felső fogaim mögött van, rásimul a fogaimra és a szájpadlásra, 2 hosszú drót áll ki belőle, amit a gyűrűnél kell beakasztani, az rögzíti. Az volt a célja, hogy ne tudjam összecsukni a számat, mert a mélyharapás miatt az alsó fogsorról leharaptam volna a fogszabályzót. A gond nem csak annyi volt, hogy a kaja mögé ment, de beszélni sem igazán tudtam vele, csak rettentő pöszén. Ráadásul kórházi gyakorlatra jártam éppen, ahol beszélni kellett, nem keveset. A dolgozók halálra csesztettek miatta, enni alig tudtam valamit, a drótok feltörték a nyelvem...ez volt fél évig. 1-2 hónap kellett, mire megszoktam. Szívesen lecseréltem volna olyanra amilyen neked van (az egyik barátnőmnek is olyan volt akkoriban, még mutatta is, hogy neki van ott 1 drót, nekem meg az nem volt).
2010. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!