Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 7 éve tömés nélkül fognál. Mi...

7 éve tömés nélkül fognál. Mi várható? Többi lent.

Figyelt kérdés
Adott egy örlöfog (6-os felsö) amiböl kiesett régen egy tömés. Nem érzekeny, nincs fájdalom, mire lehet a fogorvosnál számítani? Gyökérkezelés, vagy húzás? Gondolom sima tömés ilyenkor már nem jön szóba.

2015. jún. 21. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak menj el és megtudod! Így látatlanban honnét tudjuk hogy van-e elég foganyag a töméshez, illetve hogy mi a helyzet a fogbéllel (nyitott pulpakamra, egészséges, elhalt vagy krónikus gyulladásban van)?
2015. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ha nyitott lenne, vagy gyulladásban lenne(vagy lett volna), fájna. Soha sem fájt, menni kell úgy is más miatt, csak jobb lenne tudni hogy mire készüljön az ember. Nem diagnózisra van szükségem, de gondolom ennyiböl következtethetö, hogy a legrosszabbra kell számítani vagy nem.
2015. jún. 21. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, ilyen nekem is volt, ha gyökér kezelt fog, akkor talán jól is jársz, kihúzni akkor fogják, ha fáj vagy elhalt, de ha te is látod, hogy semmi baja, csak a tömés pattant ki, akkor simán pótolják, de egy tisztítófúrás menni fog, kihúzni nem fogják, csak ha az egész elfeketedett vagy fáj
2015. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a gáz hogy szeirntem annakidején nem csak kipattant, hanem kijött. Még öreg amalgám. Aztán halogattam, a lyuk közben kitágult, de sosem fájt. Gyökérkezelés még sosem volt. Látni meg kintröl sima tükörrel nem lehet, így nem tudom megfeketedett-e ill. mennyire.
2015. jún. 21. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Pedig pont egy diagnózisra lenne szükséged. Anélkül honnét tudjuk, hogy mit fognak csinálni? Három lehetőség van, ami kérdezés nélkül is nyilvánvaló: tömés, gyökérkezelés, foghúzás. Ezek közül viszont nem egyértelmű hogy neked éppen melyikre van szükséged.

Az elhalt fog nem fáj, a krónikusnak meg inkább érzékenység a tünete (lehet tünetmentes is), de a szín is irányt adhat a diagnózishoz. Állítod hogy szerinted nincs nyitva a pulpakamra, de nem látod hogy milyen színű az üreg?

A fájdalom a betegségek tünete és nem a feltétele. És az hogy most nem fáj, nem azt jelenti hogy később nem fog.

2015. jún. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Az elhalt fog nem fáj"


Ezekszerint elhalhat úgy hogy sosem fájt közben?

Azt hittem ha nyitva van mindenképp fáj.

2015. jún. 21. 20:13
 7/8 A kérdező kommentje:

" És az hogy most nem fáj, nem azt jelenti hogy később nem fog."


Pont ettöl tartok. Ezért akarom részben rávenni magam.


Köszönöm a válaszokat.

2015. jún. 21. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
"Ezekszerint elhalhat úgy hogy sosem fájt közben? " Krónikus gyulladásnál igen.
2015. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!