Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért reagálok rosszul a...

Miért reagálok rosszul a fogorvosi érzéstelenitőre?

Figyelt kérdés
Üdv. Már kiskorom óta járok fogorvoshoz. De az utóbbi fél évben elég rosszul reagálok az érzéstelenitőre. Még a helyi érzéstelenitőtöl is lezsibbad a teljes szám, nyelvem. Nem tudok se nyelni, se köpni, de még beszélni se nagyon. És minnél tovább annál rosszabb, pedig még néhány rossz fogam van. Na a vezetéses érzéstelenitéstöl teljesen végem van. Valyon ez valami allergia alakult e ki, vagy teljesen más a baj?

2015. jún. 4. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de szerintem az érzéstelenítésnek pont az a lényege, hogy lezsibbadjon a fél arcod. Ezért nem szoktak fogorvosok egyszerre mindkét oldalon dolgozni. Ha csak az egyik oldalra ad injekciót, és a másik is lezsibbad, akkor lehet valami gond, pl lehet, hogy túl sokat ad.

Nekem is mindig gondot okozott még az öblítés is kezelések után, mivel a fél arcom és a nyelvem alig mozgott, de ez teljesen normális.

2015. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezért szoktam én már csak fél injekciót kérni, még attól is zsibbadok 3-4 órát.


Olvastam, hogy van már egy új technológia, gondolom elég drága, ezért csak pár magán klinikán használják, ennél csak a fogra hat az injekció, más nem zsibbad el, és teljesen fájdalommentes, Wand STA a neve.

2015. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A gond az hogy eddig semmi bajom nem volt tőle. Olyan érzéstelenitő ami csak 1 fogat zsibbaszt le itt is van, de ugyan úgy rossz. Mondjuk a doklim nem lidocaint használ, azt javasolta hogy próbáljam azt mert sokkal gyengébb mint amit ő ad. Csak azért egy kis félsz igy is van bennem mert nem tudom mi a bajom és hogy mire számitsak. Szinte már már hányingerem van az érzéstelenitőtöl, és nem az a bajom hogy a szám hanem hogy a torkom felső része is lezsibbad
2015. jún. 5. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!