Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy magán fogorvosi rendelőben előre megállapodott időpontban más beteget hívnak be előtted?

Figyelt kérdés

Reggel 8 órára volt időpontom, tehát első lettem volna.OEP rendelésen megszoktam a várakozást,lekezelő magatartást,viszont itt mindenért fizetni kell.

Mi történik ebben az országban,ha fizetsz,akkor is ezt a hozzáállást kapod?

Én eljöttem....


2015. ápr. 13. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Meg kell állapítani, hogy igen hülye valaki lehetsz.


Az nem jutott eszedbe, hogy esetleg az illetö sürgösségi ellátás miatt került elötted be?

2015. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magánrendelőben sem lehet mindent előre tervezett menetrend szerint végezni. Váratlan szakmai okból is lehet csúszás, de a páciensek késése miatt is.
2015. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Egyrészt honnan tudod, hogy első voltál? Ugyanis attól hogy a magánrendelőben ki van írva, hogy mondjuk x időtől van rendelés attól a doki még kezdhet előbb. Nekem már többször volt úgy, hogy a kiírt rendelési idő előtt vagy éppen utána adott időpontot, mert akkor tudta megcsinálni.

Másrészt lehet hogy problémája volt. Pl 2 hete mikor voltam átnézetni a fogaimat (időpontra), na akkor tuti én lettem volna az első, de előttem behívtak mást, ugyanis vmi gond volt az implantátumával. Így én 10 perccel később kerültem be, de időben kijöttem :) mivel ugye nem volt gond, így aki utánnam következett még előbb sorra is került.

2015. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

figyu, szerintem igazad volt, h eljöttél. az a minimum, hogy odaszóljanak neked, hogy ez meg ez van, és elnézést.

szerintem már a magánorvosokkal is nagyon elszaladt a ló, mégpedig azért, mert nagyon megy nekik a bolt.

2015. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első valószínűleg még nem járt magánfogászaton, mert ott nincs sürgősségi ellátás, illetve ha van, az nem az időpontra érkező betegek rovására, hanem erre van külön fenntartva egy orvos/terem. Ha reggel 8-kor nem tudták tartani a kezdést, akkor elmennek a fenében. Nekem előfordult, hogy délután már fél órás csúszással kerültem be, mert ha napközben késik egy páciens vagy komplikáltabb egy eset, akkor azzal nem tudnak mit kezdeni, teljesen érthető. Viszont ez esetben mindig elnézést is kértek tőlem, ami ilyenkor minimálisan el is várható.
2015. ápr. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Együtt érkeztem a doktornővel 3/4 8-kor. Az időpontot úgy kértem előre többet is,hogy első legyek.

Hallottam, potlás garanciájáról beszélgettek.

2015. ápr. 14. 06:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is sokszor várok, fogorvosnál és nőgyógyásznál is előfordult már 1,5 órás várakozás is.

Engem nem zavar, volt már olyan is, hogy sürgős esetben mindkét helyen fogadtak időpont nélkül is, aminek nagyon örültem.

Épp emiatt nem érzem, hogy jogom lenne bosszankodnom miatta. Úgyis csak a sürgős eseteket veszik előre időpont nélkül.

Kalkulálni kell vele, ez van. Ha neked kell egyszer sürgősen időpont, neked is jól fog jönni, ha fogadnak soron kívül.

2015. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdező azért választotta az első időpontot, mert mennie kellett utána dolgozni, így neki is sürgős volt.

ha valakit előre vettek: mennyire lehet sürgős egyáltalán egy fogászati kezelés: nyilván nincs életveszélyben az ember.

azon kívül ilyenkor az abszolút minimum, hogy a bejegyzett pácienst tájékoztassák, hogy ez meg ez van.

szerintem egyszerűen jól ismerte a másik pácienst az orvos, és az, hogy ő siet, fontosabb volt neki, mint a kérdező ideje.

ez óriási tiszteletlenség, és szerintem akár másik orvost is lehet keresni, de mindenképpen kell írni egy panaszlevelet, mert az ilyen ember különben sosem jön rá, hogy mennyire végtelenül bunkó.

2015. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos közbejött valami. Én is magánorvoshoz járok,itt is előfordul csúszás ,de nem több órák,hanem max 15-30 perc .

Én úgy gondolom,hogy ha neked sürgős problémád van fájó foggal ,vagy akármivel,téged is ugyanúgy előrevesznek a rendelésen . Legalábbis nekem mindig elmondja az orvos,hogy bármilyen probléma jelentkezik nyugodtan hívjam és mehetek.


Mennyit kellett volna várnod ? Ez azért lényeges ..ha 10 percet,te meg felháborodva rájuk vágod az ajtót,akkor abszolút nem jogos részedről a kiakadás .


Egyébként meg nekem személy szerint sosem volt szimpatikus ez a hozzállás,hogy "ha már fizetek érte" ..emberek vagyunk,ember a fogorvos is ,és tényleg bármi közbejöhet egy magánrendelésen is . Persze az állandó hosszas várakoztatás bosszantó,de ha egyszeri alkalom akkor én a helyedben csak szóltam volna,hogy sietek,és kértem volna másik időpontot. Vag ymegkérdezem,hogy mennyi időt kell várnom és aszerint döntök,belefér-e az időmbe .

2015. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!