Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi€rt törik és lyukasodi...

Mi€rt törik és lyukasodik a fogam?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és rendszeresen mosom a fogaimat (min reggel és este a munka miatt). kerülöm a cukros rágogumikat és kevés szénhidrátot eszem...


Letörik és azt veszem észre hogy lyukas mögötte vagy alatta...

Attól tartok hogy ki kell húzni egy-két fogamat és ezért tartok fogorvoshoz menni...nem tudom mit tegyek



2015. jún. 2. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Kálcium hiány.

Milyen vitaminokat szedsz?

2015. jún. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne halogasd a fogorvost .

A fogmosás nem elég,ha nincs féléves kontroll,fogkőleszedés,pikk pakk tönkremennek. Én is átkoztam magam eleget,talán ha nem várok évekig akkor nem hagyom ott egy maldív szigeteki nyaralás árát a fogorvosnál . A rengeteg időről és kellemetlenségről nem is beszélve .

Ha időben mész,csak kisebb javítás,tömés van . Jó azt is tudni,hogy ha az egyik szuvasodik,tönkreteszi előbb utóbb a mellettelévőket is .


A húzástól egyáltalán nem kell tartani,keress egy jó fogorvost ,nézz utána neten,miket írnak róla . A foghúzás pár másodperc,és nem fájdalmas.Én is nagyon féltem ,de ha belegondolok ez volt a legkevésbé kellemetlen része az egész fogászati kezelésemnek.

2015. jún. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szedek vitaminokat inkább gyümölcsöket eszek.

Ennek lehet következménye a hajhullás?

2015. jún. 2. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

A hajhullás a góc tüntete - a leggyakrabban fogászati, de lehet bárhol máshol is. Érdemes lenne egy röntgent csinálni a fogaidról. Ha pedig a fogászati kezelések után is fennáll a hajhullás, akkor egy teljes kivizsgálás kellene (háziorvos elirányít).

"Letörik és azt veszem észre hogy lyukas mögötte vagy alatta" Ez általában a rossz fogmosási technika eredménye. A fogkefét mindig az ínytől a korona felé kell mozgatni és a fogselymezést sem szabad hanyagolni. A fogak közötti részt csak fogselyemmel tudod elérni, ha nem használod minden nap akkor olyan mintha nem is mosnál fogat és ottmarad a lepedék. Ezt olvasd el: [link]

2015. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!