Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogak műtéte altatás...

Bölcsességfogak műtéte altatásban?

Figyelt kérdés
Fogszabályzó szakorvos ajánlására júniusban altatásban kiszedik a 4 bölcsességfogamat egyszerre. Van olyan, aki esetleg túl ment rajta? Milyen lesz utána a helyzet és mennyi idő alatt gyógyul? Hatalmas fájdalmakkal jár utána? Mennyi idő után szedik ki a varratot? Utána vissza kell majd menni kontrollra és az mennyi időre lehet a varratszedés után? (nyaralás miatt érdeklődöm) 16/L Előre is köszönöm a segítséget!
2015. máj. 13. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok mindenre válaszolni, egyszer nővéremnek rosszul nőtt az egyik, kiműtötték szájsebészeten 1 óra múlva sírva jött haza és még pár óráig sírdogált pedig 20 éves volt. :( Sajnos nem kell csupa móka és kacagásra számítani, de elképzelhető hogy neked más lesz. Egyén függő.
2015. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne vegyék ki mind a négyet egyszerre!

Nekem most vettek ki kettőt bódításban (jobb, mint az altatás, mert mindent tudsz csinàlni de nem érzel semmit, nem kell a szádba lélegeztető és emiatt könnyebben hozzáférnek a fogadhoz,stb), szóval friss az élmény. Nekem reggel szedték ki a jobb alsót és fölsőt, estig nagyon fàjt, szinte csak sírtam, belázasodtam a 3. Cataflan hatott csak. Másnapra óriásira dagadt az arcom, ez 1 hétig így maradt, bár a 4. napon elkezdett lelohadni a duzzanat. A cataflan nem hatott semmit, más gyógyszer kellett, azzal elviselhető volt, de nem egy leányálom. Enni nagyon nehéz volt 1 hétig, aztán egyre könnyebb. A varratokat nekem 2 hét múlva szedték ki, ez most hétfőn volt. Nem tudom kinyitni teljesen a számat, de napról napra javul, illetve még mindig van, hogy belenyilal a fájdalom, vagy hogy pár órán át tomba fájdalmat érzek.

A terv nálam is az volt, hogy 4 fogat vesznek ki egyszerre, de nekem komplikált volt az alsó kiműtése és nem akartak kockáztatni. De tudod mit? Jobb ez így. Így is baromira fàjt, nem tudom mi lett volna velem ha 4-et vesznek ki. Szóval beszéld ezt át mégegyszer, inkább 2x2-őt ajánlom.. A másik pedig a bódítás, amit beszélj meg a dokival, érezni tényleg semmit sem éreztem, de mindenre tudtam reagálni. Ha van meg kérdésed írj!

17/L

2015. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy barátnőmnek 1-et műtöttek ki, minden komplikàció nélkül és 3 napra rá már semmi baja nem volt, 5 nao mulva ment varratszedésre.. De mondom, ez 1 fog volt. Illetve nem mindegy hogy kinőtt e már neked vagy nem. Mert nekem az ínyem alól műtötték ki, így többet kellett vágni, ha már kint van és úgy veszik ki, az talán kellemesebb.

17:L

2015. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod! Nem nőttek még ki. Úgy voltam vele eddig h egyszer szenvedjek.. Június 12-re kaptam időpontot. Melyik gyógyszer hatott neked igazán?
2015. máj. 14. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam vele, hogy egyszerre legyek túl rajta, az biztos jobb, de tényleg nem lett volna jobb:/ így is hosszabb a gyógyulási idő mint kéne.


Apranaxot vettem be, az 550mg-osat.

2015. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem műtöttek bölcsességfogat, de szerintem se csináltasd meg egyszerre mind a 4-et, az előző válaszolónak nagyon is igaza van, iszonyú szenvedés lesz utána. Az altatást amúgy megkérdezhetem, hogy miért? Szerintem teljesen felesleges, nekem volt már 2x szájsebészeti műtétem, mindkettő csak érzéstelenítéssel, az egyik eltartott kb másfél óráig, de kibírható volt így is.
2015. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyszer szeretnék túl lenni ezen az egészen.
2015. máj. 27. 21:12
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért csinálják altatásban a 4 fog kivételét, mert egyszerre a két oldalt nem érzésteleníthetik el.
2015. máj. 27. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!