Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha elszuvasodott kisorlom...

Ha elszuvasodott kisorlom teljesen letort, gyokerig ( tehat uresseg van ott), akkor azt hogyan tudjak potolni? Es mennyibe kerul pl?

Figyelt kérdés
Elore is koszonom!
2015. máj. 5. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha elszuvasodott és letört fontos, hogy kitisztítással együtt az íny szint alatt van vagy min íny szinten lesz.

Ha alatt van nem sokat vacillálnak, foghúzás (neked sztk-ra nulla huf,-). Ha minimum íny szintig megmarad a fogad, azt fel lehet építeni, előtte gyökérkezelni a csatornákat stb .. ez olyan 35-70.000 huf,- (sztk-ban is fizetsz érte, ha ott szeretnéd, de inkább magán fogászat).

További lehetőségeid, hogy kihúzatod, begyógyul és minimum egy 3 tagú "valamilyen" anyagú híd kerül rá. Ezért 2 másik fogadat is be kell "csúnyán" áldoznod és még vidéken is 25-28.000 huf,-/db áron megy egészen 55.000 huf,- / db- árakig, azaz össz.: 75.000 - 165.000 huf,- (ezek az anyag összetétel, fogászatok stb függvényei..)

Továbbá, le-mini implantátumoztatod foghúzás és gyógyulás után, ami nagyon minimum áron is 100.000 huf,- /db-tól indul, a normál implantátum pedig alaphangon 200.000 huf,- tól felfelé. Ugyanez prémium kategóriában 300-310.000 huf,- /db áron szolgáltatja a megoldást.

2015. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a reszletes valaszt! ment a plusz. Implantatumra 18 evesen sajnos nincs penzem..:( de ahogy neztem, ami megmaradt fogam, az is kette van torve, szoval.. nem tudom..:(
2015. máj. 5. 21:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire az íny alá tört, akkor ki kell húzni a gyökeret és híddal, 1 műfoggal lehet pótolni, de ez sem olcsó, kb 60ezer Ft még TB alapon is.
2015. máj. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt így, egy felső kisörlőm tört le a gyökérről, de azért mert évekkel előtte már gyökérkezelve volt, így elhalt a fog. Nekem a fogdoki betett egy gyökércsapot és felépített rá egy fogat, igaz, hogy az is csak egy évet bírt, mert aztán annyira elszuvasodott a gyökér, hogy kilazult a csap, és ki kellett venni a gyökeret.
2015. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:( hat nem olcso mulatsag. es sajnos nem vagyok egyedul. almomban mar meg egy fogam is kiesett.. a rossz az, hogy orokoltem.. akarhogy is apolom a fogaim, elobb utobb a tobbivel is ez lesz:(
2015. máj. 6. 10:32
 6/7 A kérdező kommentje:
de a valaszokat koszonom, felpontoztalak titeket!
2015. máj. 6. 10:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne fogd genetikára azt hogy nem tömetted be időben ès hagytad törèsig rohadni.
2015. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!