Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogtömés meddig marad meg?...

A fogtömés meddig marad meg? Ha jól csinálják, akkor kitart egy életen át?

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

5-10 év max.

Nem csak azon múlik ahogyan csinálják, hanem a tömőanyagon is. Ugyanis a mostani anyagok idővel zsugorodnak, így alászuvasodnak. Viszont ha arany tömést kérsz, akkor az drágább, de a legjobb a széleknél a zárása. Dupla, akár tripla annyi ideig kitarthat.

2015. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 4-5 tömésem, ami már több, mint 25 éve bent van. Köszönik szépen semmi bajuk.
2015. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, #2-esnek régi amalgám tömései vannak :D

Az amalgámnak szintén jobb volt a záródása, ezért volt hosszabb az élettartalma, ma viszont a többség szerint egészségtelen, így nem alkalmazzák, helyette van a kompozit tömés.

2015. máj. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem most olyat rakott be a fogorvos, amiben ezüst is van, ez olyan 20-25 év.
2015. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nekem megse kérdezte, ez nem szabalytalan? nem kéne legalább tájékoztatni a lehetőségekről? pláne a lehetséges következményeiről és mellékhatásairól eg tömésnek? én bementem oszt megcsinálták, semmit nem mondtak vagy kérdeztek, kicsit furcsa volt, és most érzékeny azóta a fogam
2015. máj. 5. 20:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

" ma viszont a többség

szerint egészségtelen,"


olyan jó, hogy manapság már ezt is demokratikusan döntjük el...

Tudomány? Minek? ;-)


Kerdezo:

magán doki volt? gondolom nem.. Örülj hogy kaptál valamit ami jobb esetben pár évig jó...

2015. máj. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ColumboV6 válasza:
100%

14 éves koromban tömte be az ország legjobb fogorvosa,(Zalai Tamás),azóta is ott van,a fogamnak semmi baja.

Most vagyok 45 éves.

2015. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 zolo ***** válasza:
Jó a tömés akkor sokáig bírja. Nekem kb. 30 éves tömésem is van. Illetve olyan fogam is aminek csak az 1/3-a volt meg. 2/3-a jó minőségű tömés kb. 10 éve. A múltkor a doki azt mondta a fogam már kopott, de a tömés nem. Vagyis van erősebb tömés mint a fog. Ezt magán doki csinálta. Érdemes időben betömetni a fogakat.
2015. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint 15 éve cseréltettem ki az összes amalgám tömésemet fehérre. Azóta semmi gondom nincs velük.
2015. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A tömés pár hónapot bírt és azóta még ínygyulladásom is van hosszú évek óta. Persze a hivatalos állami doki aki csinálta, nem akart utána ellátni, a területi hovatartozás ürügyén. Azóta kerülöm a fogorvosokat mert egy se látna el.
2015. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!