Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dr. Szentkirályi Péter debrece...

Dr. Szentkirályi Péter debreceni fogorvosról vélemény. Tapasztalat? Nála szeretnék fogszabit csináltatni. Aki volt már nála, vmi infó? (kedves, türelmes, jó szakember? Ilyenekre gondolok)

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 20:41
1 2
 11/11 anonim válasza:

Rettenetes orvos, órákat lehetne róla mesélni.


Magamon kívül még 2 embert ismerek akit "kezelt". (Persze kezelési terv készítése nélkül, teljesen adhoc szabályozgatva, érdemi kérdések esetén semmilyen kitérő válaszokat adva.)


Az egyik személynél kiakart egyből húzatni több egészséges fogat. (Egyszerűbb lett volna neki úgy a szabályozás.) Miután jelezve lett, hogy nem szeretné mert minek, megoldható lett egyből nélküle is a kezelés.

(A kezelés végeredménye nem lett egyébként messze sem tökéletes amit csinált, de már megunta az évek alatt, hogy semmi sem változik a szájában hiába jár hozzá hónapról hónapra fizetni).


A másik személy akivel épp a napokban ismerkedtem meg épp fogszabályzással küzd. Szentkirályi kezelte őt is, nagyon rossz lett a munkája. Szentkirályi értelemszerűen nem vállalja a felelősséget és most egy másik fogorvosnál szabályoztat újra, akitől írásos szakvéleményt is kapott, hogy kalap sz@r amit csinált neki Szentkirályi, így kezdheti elölről ő is a fogszabályzás költekezést és időtöltést.


És végül magamról:

Korábbi fogszabályzásom során a felső metszőfogaimat túlzottan bedöntötték. Ezt szerettem volna elsődlegesen javíttatni, mert mondták orvosok, h egészségtelen lesz az állkapocs ízületemnek.

Sz.Péter azt mondta a megkeresésemkor, hogy kintebb dönteni sajnos nem lehet fogat fogszabályzóval (kiderült, hogy DE, csak neki így egyszerűbb volt...) ezért inkább az alsó metszőket is(!!!!) túlzottan bedöntötte, hogy rendesen összetudjak zárni..

Sajnos megbíztam benne így elfogadtam a "szakmai" javaslatát.


Végeredmény:

A zárásom SOKKAL rosszabb lett. Miután lekerült a fogszabályzó néhány hónappal az állkapocsízületnél kattogás is hamar kialakult.


Másokhoz hasonlóan én is megkerestem Pétert a panaszaimmal és én is szerettem volna annyit kérni tőle, hogy fizesse ki legalább az előttem álló újabb fogorvosi költségeimet. Erre visszaírta (a költségek utalása előtt), hogy menjek be hozzá személyesen megnézné, hogy tényleg van-e állkapocs ízületnél megjelenő problémám. (Ez teljesen érthető.)


Bementem, megnézte, készséges volt, elismerte a dolgot, majd elköszöntünk és azt a hitet erősítette, hogy vállalja a felelősséget és legalább a direkt anyagi károm megtérítését amit kértem.


Miután írtam neki újra írásban, hogy akkor elutalja-e a kért összeget, visszaküldött egy "eset összefoglaló" lapot, hogy előbb azt írjam már alá.

Ez tele volt csúsztatásokkal és valótlan állításokkal, aminek a lényege az lett volna, hogy felmentsem a hibái alól. Rendkívül sunyi próbálkozás volt.


Visszaküldtem neki az írását korrigálva, hogy valósan mi és hogy történt és kértem, hogy írja alá ő, vagy szóljon ha valamivel nem ért egyet.

Erre inkább nem válaszolt vissza már soha (Nyilván tudta, hogy valótlan felelőséghárítást írt és nem igaz amit küldött, az általam írt valós előzmény összefoglalást pedig értelemszerűen nem akarta aláírni és nem volt mit visszaírni rá, hogy nem úgy van.)


Utána még voltak levelezéseink, egy nevetséges összeget "fel is ajánlott" végül, ami messze nem fedezi a miatta keletkező fogászati pluszköltségeimet, így ezt nem fogadtam el.


Azon kívül, hogy éveket vett el az életemből és több milliós költségekbe kerültem, a legnagyobb baj mégsem ez, hanem az állkapocs ízületi megbetegedésem kérdése, ami egy nagyon súlyos dolog és ha nem sikerül időben rendbe tetetnem, visszafordíthatatlan ("irreverzibilis discus dislocacio") súlyos állkapocs ízületi megbetegedés alakul ki.


Ennek a lényege végkifejlett esetben, hogy pl. enni, beszélni, ásítani, harapni stb mind félelemmel és hatalmas fájdalommal tudok csak, nyitáskor/záráskor az állkapocsízület nagyon hangosan recsegve kattan, szájzár, szédülés, arcizom fájdalom, fejfájás, stb. mind aktív tünetekkel járhat.

És mint írtam visszafordíthatatlan azaz gyógyíthatatlan (az ízület leválása és deformálódása miatt, amit a hibásan beállított záródás általi rossz terhelődés eredményezhet.) ha idáig jut mert nem sikerül időben korrigálni a hibát.

A kezelése óta gyulladás csökkentőt is gyakran kell szednem az ízületre, mert rendszeresen gyulladásban van az ízület.



Mivel jelentős lelki, egészségügyi és anyagi problémákat is okozott Ügyvédhez fordultam.

Kezdeti lépésként csak egy Büntető feljelentést tettünk, amit a nyomozóhatóság megalapozottnak tartott így elindításra került az eljárás.

(Sajnos ezek itthon elég hosszú folyamatok.)


A további lépéseket egyelőre nem tudom előre megosztani itt -ha túl vagyunk rajta frissítem a leírást-, de perig fogunk menni a kártérítésért, illetve ha a Büntető feljelentés lezárult utána még az NNK-nál is fel lesz jelentve, ami várhatóan és remélhetőleg a működési engedélyének a visszavonásával fog járni.

máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!