Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet begyulladva az...

Mitől lehet begyulladva az ínyem? Meg van dagadva, de nem fáj csak érzékeny.

Figyelt kérdés
Ünnepek alatt napokig fájt a fogam,de mire mehettem volna dokihoz elmúlt,így nem mentem.Most meg csak a jövőhétre kaptam időpontot.
2010. febr. 11. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Most a fogad fáj vagy ínygyulladásod van vagy mindkettő?:D

Ínygyulladás amúgy lehet rossz fogtól, elálló tömésszéltől, fogkőtől.. majd a soki megmondja melyik.

2010. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már több mint egy évtizede ezzel küzdök. Hol előjön a gyulladás, hol visszavonul. Nagyon ingatag az egyensúlyom. Nálam attól van, hogy túl szorosan nőttek a fogaim, nincs megfelelő öntisztulása, a fogkefe, fogkrém se fér hozzá. A tisztulást a fogpiszkáló rendszeres használata elősegíti. Ezen kívül, ha éppen gyulladt, akkor a rendelkezésre álló fertőtlenítő szerek (pl. hidrogénperoxid), meg mindenféle szájápoló löttyök segítenek a fertőzés visszaszorításában. Az orvostól ne várj sokat ebben a témában, legfeljebb majd ajánlani fogja azt a készítményt, amiért pénzt kapott a gyógyszergyári ügynöktől. Ja, és azért persze a fogköveket le kell szedetni, mert azok is elősegítik a gyulladást, sorvasztják az ínyt. Ehhez nem kell orvos, egy asszisztens is le tudja szépen szedni. De kell hozzá legalább fél óra. Minden esetre alapvetően neked kell megoldanod, vagy legalábbis egyensúlyban tartanod a problémát a tisztulás javításával, a fogkövek rendszeres eltávolításával és átmenetileg fertőtlenítéssel.


Nem szabad beletörődni vagy elhanyagolni, mert az állandó gyulladás olyan mértékben gyengíti az ínyt, hogy a fogak idővel meglazulnak és kihullanak. Ezen kívül a gyulladással való küzdés megviseli az egész szervezetet, leterheli az immunrendszert, sőt azt olvastam, hogy még a szívnek is árt.

2010. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. febr. 11. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!