Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Biztos hogy az még tejfog? 16/L

Biztos hogy az még tejfog? 16/L

Figyelt kérdés

Sulifogászaton voltunk még decemberben, amikor az orvos csak épphogy rápillantott a fogainkra. Nekem azt mondta hogy felül a Jobb 5ös (azt hiszem az) tejfog.

Holnap megyünk vissza és kifogják húzni.

De az biztos hogy tejfog? Nem emlékszem hogy régebben kihúzták-e, vagy sem.

Nem is mozog, meg semmi, csak fáj amikor csokit eszek (nem lyukas).

Persze, én bízok benne hogy az, de még 16 éves koromra nem hullott ki az összes? Nem fura?


2015. jan. 20. 16:49
 1/8 anonim válasza:
Nem.Lehet tejfog.Ne aggódj nekem az összes tejfogamat ki kellett húzni :DD 16/F
2015. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Az már rég átalakult csontfoggá. Ha kihúznák, akkor már nem nőne helyére másik.
2015. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyik barátomnak 28 !! évesen húzták ki a tejfogát!

Szóval simán lehet!

2015. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenesetre én addig nem húzatnám ki/nem engedném kihúzni, amíg nem készül róla egy röntgen, hogy van alatta fogcsíra a csontfognak.


Az ezzel a baj, hogy nem tudom, iskolafogászaton mennyire hallgatják meg az embert, de azzal együtt, hogy kiskorú vagy, szerintem azért ne hagyd, hogy esetleg kárt okozzanak Neked. Mert ha valamiért nincs alatta fogcsíra, akkor csinált neked egy remek foghiányt, amit esetleg szabályoztatni kell vagy később pótolni.


Anno nekem is húztak iskolafogászaton, mai fejemmel már nem engedném (az egyik még lehet, menthető lett volna így utólag belegondolva).


Ha tartasz attól, hogy kicsit is nem vesznek komolyan, akkor Anyukád/Apukád legyen szóvivő, álljanak ki érted ők! HA viszont ez Bennetek nem okoz kétségeket, akkor hajrá, de egészséges fogat én így röntgen nélkül, rámondásra nem engednék kihúzni, az biztos!

2015. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Másfél éve voltam röntgenen (fogszab. miatt), visszanéztem most a felvételt, de én nem igazán látok ott másik fogat.

Azért ha holnap ott leszek, gondolom jobban megnézi hogy milyen fog az ott ugye?

Mert tényleg nem tudom hogy most tejfog-e vagy maradandó.

2015. jan. 20. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Hááát, én nem is biztos, hogy visszamennék. (Engem anno senki nem keresett, amikor 2 fog kihúzása után nem mentem vissza a sulifogászatra, hogy a harmadikat kezeljék - elvittek szüleim egy magándokihoz, aki azt még simán mentette és azóta is megvan, pedig ennek 20 éve kb.) Miért nem mész el/kéred meg szüleidet, hogy vigyenek el egy megbízható magándokihoz??
2015. jan. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi lett ma végül?


Egyébként tényleg nem tartanak pisztolyt a fejedhez, hogy márpedig most akkor is elmész.

Melyik városban laksz? Kérdezz körbe normális fogorvosok után, mindenhol vannak.

A sulifogászok 80%-a nem tartozik a rendes kategóriába, inkább a hentes jelző illik rájuk. :(

2015. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat

Végül kihúzta, mert tejfog. Mozgott is egy picikét és most látszik a következő fog pici hegye. Egyébként nagyon rendes.

2015. jan. 23. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!