Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, forduljak orvoshoz?

Mit tegyek, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Éjszaka gyakran csikorgatom a fogaimat,horkolok.,és beszélek álmomban! Valakinek esetleg valami ötlet?
2010. febr. 3. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
én is ezt csinálom...közbe..amikor nagyon fáradt vagyok.
2010. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy a témában szakértő vagyok.

Betegségeim alapvetően: súlyos obstruktív alvási apnoe syndroma, illetőleg latens nacolepsia.

Ezek az alvászavarok súlyosabb esetei.

A javaslatom egyszerűen:

Van több alvásklinika az országban. Nem tudom hol élsz, de én a Honvéd Kórház alvásklinikáját javalslom felkeresni. Menete: háziorvossal megbeszélni, ad beutalót, bejelentkezel, kapsz időpontot és fogadnak. Attól kezdve más vigyáznak rád.


Azért egy kisebb átfogó ismertetést megér a téma.

Az alvászavarok kőzé nagyon sok minden tartozik. Nehezen ismerhető fel. Mire - mint betegség - egyértelművé válik, már általában késő. (Én így jártam)

Már gyóygíthatatlan.

A legfőbb következménye, hogy az elégtelen alvás miatt a szervezeted nem regenerálódik megfelelően és ez többletterhelést okoz. A funkcióid fel fognak borulni és majd jönnek a klönböző kapcsolódó betegségek, idegi, pszichikai, belgyógyászati problémák, stb.


(Az én eredményeim - gépi mérést követően - 66 %, ami azt jelenti, hogy percenként átlagban 66 alvási eseményt produkálok (ezek általában mikroesemények), de mértek már olyan eredményt is, dokumentáltan, hogy 4 és fél percig nem vettem levegőt.

Nehéz így az élet, rettentő az elveszett - illetve meg sem termelt - energiák pótlása, ráadásul súlyosabb esetben nagyon drága a kezelés, szintentartás. (Pl.: egy BIPAP készülék kerülhet akár 970 ezer forintba is. Engem egy ilyen tart életben.)


Az a javaslatom, hogy se te, se más ne várja meg, hogy elvaduljon a helyzet.

A keresődbe írd be, hogy "alváscentrum".

Innentől tied a pálya.

2010. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Az esetleges elütésekért, mint pl. nacolepsia (helyesen narcolepsia) bocsi. :-)

2010. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!