Reggeli utan mosok mindig! Lefekveskor ha tul faradt vagyok nem ,de alltalaban igen megmosom akkor is!
2014. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Lefekvéskor mindig mosok, reggeli után nem mindig szoktam.
2014. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Egyszer, a reggeli kávé után (nem szoktam reggelizni). A nyelvemet is le szoktam mindig sikálni.
Plusz hetente egyszer szórok egy kis szódabikarbonát a fogkrémes fogkefére és úgy mosok fogat, ezt még a nagymamámtól tanultam. Leszedi a meglévő lepedéket, megelőzi a további kialakulást és nem lesz fogköved, tapasztalat.
2014. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Napi kétszer. Reggel evés után, és este. Este fontos, mert éjjel szuvasodnak nagyobb mértékben a fogak, reggel meg... ki szeretne egy lepedékes, rossz szájszagú emberrel lenni? (nem mindenkire vonatkozik ez, lehet hogy van akinek rózsaillatú a foga és a szája). Egyébként meg nem nagy dolog a fogmosás, jobb mosni, mint a fogászatot, vagy éppen a költségeket elszenvedni.
2014. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Reggel és este, néha délben is ha van rá időm. Szájvizet reggel-este használok fogmosás után, illetve fogselymezek is minden este - néha reggel is ha túl kómás vagyok és automatikusan nyúlok a dobozhoz :)
2014. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 Fulár válasza:
Gyakorlatilag minden kajálás után napszaktól függetlenül.Kivéve melóban.Ott nem mindig van erre lehetőségem.Olyankor eltolok egy rágót.És hála istennek nincs is gondom a fogorvossal.A fogfájást vagy bármi egyebet már hosszú évek óta írből sem ismerem.
2014. dec. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Jó stratégia a szódabikarbónás ('kémiásan' nátrium-hidrogénkarbonát, NaHCO3) fogmosás, tényleg lehozza a lepedéket, mivel egy vízben kiválóan oldódó sóról beszélünk. Csak egyre kell vigyázni: tényleg hetente csak 1x szabad így fogatmosni, mert igaz hogy a savakat semlegesíti, de 84 g/mol-os moláris tömegének köszönhetően, ha sűrűn érintkezik a fogzománcal, akkor akár károsíthatja is azt (érdekességképpen az embernek van a legvatagabb fogzománca fogainak méretarányait tekintve).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!