Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kötelező elfogadnom a fogorvos...

Kötelező elfogadnom a fogorvosom ajánlatát, az ő elképzeléseit?

Figyelt kérdés
én nem akarok 4 rágófogat kihúzatni, csak felül középre 6 porcelán koronát kérek és kész. de a fogorvos addig nem csinálja a porcelános részt, amég ki nem húzza a 4 rágófogat.én tőlem elfér a 4 db rossz rágófog. Mit csináljak? keressek olyan fogászt aki azt csinálja amit én szeretnék? egyáltalán van olyan fogorvos?

2014. okt. 2. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen nem kötelességed kihúzatnod a fogad, ha nem akarod. Neki viszont nem kötelessége ellátnia téged. Sőt. Ha nem ért egyet a te laikus elképzeléseddel, konkrétan TILOS ellátnia. Hiszen a következményekért ő felel, és nem megrendelésre dolgozik.
2014. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván meg van az oka annak, hogy miért akarja kihúzni. Amennyire én tudom a rossz fogak sok gondot okozhatnak más meglévő, még egészséges fogak esetében. Gyulladási gócok, fogágy betegségek táptalaja. Ráadásul prioritásban előbbre való a fogak egészségügyi rendbetétele, mint az esztétikai része. Minden fogászaton azzal kezdenek esztétikai beavatkozásnál (pótlások, fogszabályzás, stb), hogy dentálhigiéniás kezelés, majd a legapróbb szuvasodásokat is kezelik. Biztos megvan ennek a racionális magyarázata, meg kell kérdezni a fogorvosodtól, hogy miért tartja azt előbbre valónak. Sem én, sem Te nem vagyunk fogorvosok, így én is csak találgatok. Valószínűleg nem hobbiból szeret fogakat húzni. Azt esetleg viszont érdemes lenne megkérdezned, hogy muszáj-e kihúzni (sztk-ban szeretik ennyivel letudni általában), mert sok esetben gyökérkezeléssel + töméssel/inlay betéttel/koronával megmenthetőek a fogak, csak sztk-ban ezzel nem mindig foglalkoznak, egyszerűbb kiszedni.
2014. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én előbbrevalónak tartom az esztétikai részt, a 6 porcelánt, utánna is ráérnék kihúzigáltatni a rossz rágókat. -szerintem. (lehet, h ez végett el is ment a kedvem az egésztől. ) én nem dönthetem el a fogorvosnál, hogy mire adok ki a pénzt és mire nem.--most valahogy így néz ki a dolog, hogy más dönt helyettem és én meg fizessek.
2014. okt. 3. 02:15
 4/4 anonim ***** válasza:
kérd ki egy másik fogorvos véleményét is
2015. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!