Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosásnyi fogkrémet nyeltem...

Fogmosásnyi fogkrémet nyeltem le nevetés miatt, rosszul vagyok, lesz bajom?

Figyelt kérdés
Fogmosás közbe poénkodott öcsém, és azzal a nevetési lendületemmel a fogkrémet egy az egybe lenyeltem, mert pont akkor kezdtem volna el mosni... Nos percekig azthittük öcsémmel, hogy megfulladok annyira nem tudtam mit csinálni, mart kapart minden egyszerre.. aztán félóráig hánytam, még most is öklendezek és nagyon mar a torkom...nyelni se bírok már, ez nagyon rossz... mit csináljak, nem lesz bajom? mentolos német fogkrém volt.

2014. szept. 21. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyomorsav marta fel a torkod. A fogkrémet egész biztos az utolsó cseppig kihánytad. Hányás után alapból rosszul érzi magát mindenki. Ne aggódj. Amúgy sincs a fogkrémben semmi olyan, ami mérgező lenne - kivéve a nátrium-laureth-sulfátot. De ez 1000 fogkrémből 999-ben van. Nincs okod aggodalomra. Igyál sokat a hányás miatt!
2014. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor csak megmaradok. :D
2014. szept. 21. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:

a fluorid mérgező, nem véletlenül írják rá, mennyi van benne és milyen formában.

ha kihánytad, akkor jó.

a fogkrémekbe valahol olvastam, hog yteszenk olyan anyagokat is, amitől nem tudod lenyelni, nem marad lent. (gyerekfogkrémeknél is)

2014. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
pontosítanám az előző hozzászólásomat, a fluorid nem mérgező, hanem rákkeltő, szóval van benne ártalmas anyag, ezért nem tanácsos és nem is kellemes lenyelni, de ennyitől nem lesz bajod.
2014. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző hozzászólónak igaza van, de mai fogkrémeket már nem nyomják tele fluoriddal. Mindig el kell olvasni a címkét! De a fluoridtól vagy bármi más rákkeltő anyagtól nem hányunk. SAJNOS!

A nátium-laureth-szulfát (sodium-laureth-sulfat) ugyanúgy rákkeltő. Mégis MINDEN fogkrémben benne van. Úgy kell vadászni egy SLS-menteset. És ugyanígy benne van az összes tusfürdőben, mosó- és mosogatószerben. Ugyanis ez a legolcsóbb habképző anyag.

A hányást viszont szintén nem ez indokolja.

2014. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jelentem túléltem, bár elég rosszul éreztem magam 1-2 óra erejéig az fix, köszönöm a válaszokat.:)
2014. szept. 22. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!