Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megmarad vagy elbúcsúzhatok tőle?

Megmarad vagy elbúcsúzhatok tőle?

Figyelt kérdés
Jó pár hete a fogamból letört egy darab elmentem a dokihoz de ő rákérdezett húzzuk vagy gyökér kezeljük. Mondtam neki mindenképpen meg kéne próbálni marasztalni mire gyökér kezelte. Gyógyszeres tömés be 1 hét várakozási idő de igen ám begyulladt a fogam, bedagadt az arcom szörnyen fájt 3 nap után visszamentem hogy kezdjen vele valamit. Kitisztította rendesen kigyökérkezelte betette újból a gyógyszerest és írt fel gyulladáscsökkentőt. Minden oké volt harapni azt nem tudtam vele mert még gyógyszeres tömés bent volt ( gondoltam én ) próbáltam vele persze de érzékeny volt, fájt nyilallt. Ma kivették és betették a rendes tömést ugyebár vártam két órát mondom megpróbálom tudok e vele harapni mert gyógyszeres alatt nagyon érzékeny volt. Hát mit ne mondjak szörnyen érzékeny egy banánt ettem meg abból két falatot azon a fogamon de fáj érzékeny az ideg nyilallik bele. Nem is a fogamba inkább valahova az állkapcsomba. Na már most a kérdésem az a leírtak szerint lehetséges hogy most hogy a doki megbirizgálta érzékeny még kicsit vagy totál rossz a fog és ki kell majd húzni. Saját tapasztalatok? Nagyon megköszönném a válaszokat mert eléggé kétségbe vagyok esve.

2014. szept. 16. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdemes vele várni, még elmúlhat a gyulladás, nekem már volt ilyen. Mondjuk azt nem értem, hogy miért cserélte ki a tömést véglegesre, ha még érzékeny volt a fog, nekem olyankor vártak vele, de persze nem vagyok fogorvos, nem értek hozzá.

2014. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Hát nagyon remélem annyit szenvedtem vele hogy igazán felidegesítene ha a végén ki kellene húzni. Kis reményt öntöttél belém *-* még egyszer köszi.
2014. szept. 16. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy ideig még érzékeny lehet, azon az oldalon még ne egyél, majd egy idő után ha már nem fáj, de 1-2 hét után is fáj még, akkor menj vissza, vagy kiszedik a gyökértömést és újra tisztítják, vagy majd megmondja a doki hogy mit lehet vele tenni.
2014. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Akkor még várok szedem a megmaradt gyulladáscsökkentőt. Kicsit megnyugodtam.
2014. szept. 18. 18:05
 5/5 mi a fene ***** válasza:
Béna volt a doki, nem kellett volna a végleges tömést beletenni.Nyitva hagyni, hogy tisztuljon, és ne egyél rajta. elhiszem, hogy sajnálod,de ha ennyit szenvedsz miatta , egy hónap múlva is, húzasd ki,mert rámehet az izületeidre.Röntgent nem csináltak ? Hátsó fog ?
2014. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!