Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fogat mindenképpen...

Bölcsesség fogat mindenképpen ki kell húzni?

Figyelt kérdés

Eddig csak rosszakat hallottam róla, hogy hamar elromlik aztán meg kihúzzák és az iszonyatosan fáj.

Most elkezdett kinőni az egyik oldalon, és félek a fájdalomtól, mivel valószínűleg mindenképpen ki kellene húzni nekem, mert anno azt mondta a fogszabályzós fogdokim, hogy nem férne el normálisan ennyi fog az állkapcsomban, és torlódás lenne a vége: csak úgy lehet szabályos fogsorom, ha ezek nincsenek ott...úgyhogy para van :(


2014. aug. 18. 08:30
 1/6 rans válasza:
Nekem a bal alsó begyulladt mivel rosszul nőtt, és volt így elég nagy hézag, vagy luk akárminek is nevezzem, ahová könnyen bejutott a kaja, ki viszont kevésbé. Szóval gond volt vele, ferdén nőtt. Kivetettem. Magán orvossal, röntgennel, gyógyszerrel együtt került kb 40 ezerbe. Nem olcsó mulatság. Fogszabályzást akarok egyébként, szóval nekem ki is kellett vetetnem. A bal oldalon alul felül ki van szedve, majd nemsokára ha meglesz a pénz rá, akkor a jobb oldaliakat is elintézem. Egyszerre ki lehet vetetni egy oldalt alul felül, két oldalt nem. Az alsót nehezebb eltávolítani, azt hiszem jobban rögzül az állkapocshoz mint a felső. Első 1-2 napban nem lehet hajolni nehogy felszakadjon a seb, mivel ez egy kis műtét lényegében. Első napokban fájdalomcsillapító nem árt, és aludni is ülve kellett. Meg a jegelést is javasolják. Ezeket mondjuk az orvos részletesen el fogja mondani. Nem annyira vészes egyébként, persze embere válogatja, van akinél szájzár is előjött, nálam nem volt különösebb probléma, picit megvisel, meg oda kell rá figyelni, de nem kell tőle félni. Ha szükséges a kivételük, hát szükséges. Érzéstelenítővel semmi kellemetlenség nincs, utána viszont azért keményen tud fájni is.
2014. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rans válasza:
De ha beveszel fájdalomcsillapítót, akkor kibírható, ezt még oda akartam írni a végére.
2014. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj kihúzni, de többeknek okoz problémát, mint nem. Sokszor ferdén nő, nincs neki hely, az elhelyezkedése miatt hamar romlik, mert nehéz tisztítani. Ne parázz, ha ki kell húzni, ess túl rajta, mielőtt eltolja az egész fogsorodat. Minél jobban rettegsz tőle, felhergeled magadat, annál rosszabb lesz. Nekem műtötték, a feszegetés kicsit fájt, de utána semmi bajom nem volt. "Iszonyatosan" akkor fáj, ha már gyulladt, vagy ha a gazdájának nulla a fájdalomküszöbe.
2014. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát most még jobban parázok :'(

Nekem 0 a fájdalomküszöböm, és a műtét meg a szájzár is elég rosszul hangzik :(

Remélem ott marad, ahol van, a doki azt mondta hogy nem valószínű, hogy kinő, erre tessék... ráadásul alul van...

Nem tudom, hogy az évek múlása, vagy a bölcs.fog miatt miatt van-e, de kb 15 éve már a fogszabályzónak (alul-felül is volt) és azóta a felső szép, de az alsó már nem olyan szabályos. Hát hülyét kapnék, ha most megint macera lenne még az is. Ráadásul azt sem gondoltam, hogy anyagilag is ennyire fájna a húzás... pedig mi minden mást vehetnék már annyiért... :(

És vajon ha nagyonnagyon alaposan fogat mosnék mindig, szájöblítővel meg fogselyemmel kiegészítve...? Végülis girbegurba fogakkal is lehet élni csak ne fájjon xD :'(

2014. aug. 18. 21:52
 5/6 rans válasza:
Magán dokinál kerül annyiba, államit nem tudom. Én inkább fizetek, és tuti kielégítő szolgáltatást kapok cserébe. Ha tényleg szarul nő, és nem lehet megfelelően tisztítani, akkor több szenvedés lesz vele mintha kiszedetnéd. Egyébként lehet nem fog addig kinőni, hogy gond legyen belőle. Ismerek olyat, akinek alig tört felszínre, és semmilyen problémát nem okoz. Szóval van remény, de ha mégis kinőne, nem kell félni, lehetnek ennél sokkal de sokkal rosszabb és fájdalmasabb dolgok.)
2014. aug. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor remélem lent marad nekem is és megúszom ^^
2014. aug. 19. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!