Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma már a lyukas fogat mindenké...

Ma már a lyukas fogat mindenképpen gyökérkezelik?

Figyelt kérdés
Biztosan van lyukas fogam, csak félek fogorvoshoz menni, (persze elmegyek, csak félek), mert régen ha lyukas fogam volt, betömték és kész, de mostmár mindig gyökérkezelnek és annyira félek, mert eddig 2x gyökérkezeltek és nagyon fájt, sírtam. Szóval tuti biztos a gyökérkezelés, vagy azért egy sima lyukas fogat csak nem gyökérkezelnek?
2009. szept. 28. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem indokolt, azt nem gyökérkezelik, de az én fogorvosomnál nekem nem fájt a gyökérkezelés, lehet, hogy el kéne menned másik orvoshoz, mert ha valaki jól dolgozik, akkor nem fáj.
2009. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na igen, ezt sokan mondták, hogy ha jó a fogorvos, akkor nem fáj. Most újhoz fogok menni, de így látatlanban nem tudom, hogy milyen lesz:P

Köszi a választ! Remélem nem kell gyökérkezelni:S

2009. szept. 28. 08:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A félelem rossz tanácsadó, de azért kérdezd meg 'tőle': jobb sokszor fájni, te tudod mennyire, vagy inkább egyszer 'nagyon'(bár érzéstelenítés is van a világon, volt, hogy nem oda hatott: sima fúrás-töméshez kaptam 3-at, mert jeleztem, hogy fáj, a harmadik találta meg a kívánt részt, az első kettő nem ott hatott; mindezt az 'ingyenes' ellátás keretében).
2009. szept. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na igen...a körzeti...Csak nincs pénz most maszekra, pedig van egy ismerősünk aki nagyon kedves meg nagyon jó fogorvos:(

Köszi a választ!

Meg ez az érzéstelenítő tényleg nem mindig pontos:P

2009. szept. 28. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Hagyjuk már ezt az ingyenes-fizetős különbség hülyeséget. Semmi különbség a kettő között. Mégis miért lenne? Talán a nem fizetősnél direkt mellészúrta doki? Vagy a fizetősnél tuti, hogy előszörre jól sikerül?

Én körzeti fogorvoshoz járok, de maximálisan meg vagyok elégedve vele, mind szakmailag, mind emberileg.

2009. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor örülj neki, nekem eddig csak egyszer volt jó körzeti fogorvosom, a többi egy hentes volt.Hiába mondtam, hogy fáj, lesz.rta.Remélem ez a körzeti normális lesz.
2009. szept. 28. 10:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
09:35 - Te szerencsés vagy, egyébként valóban nem számít, hogy körzeti vagy maszek, ha igazi hivatástudattal rendelkező orvos. Éppenséggel sokan azért csinálnak maszek rendelőt, mert közalkalmazottként baromira nincsenek megfizetve, mások meg ugyanezért mennek ki külföldre. Nekem SZTK-ban többszöri röntgenre nem tudták megállapítani, miért fáj a fogam, maszek egyből látta, hogy góc van, gyökérkezelte, azóta semmi baj azzal a fogammal. De a fogszabályzós orvosom maszekba tömte be a fogaimat, a fogszabályzásomat a klinikán végezte, az ugye nem számít maszeknak, de mivel nem tudtunk neki fizetni, nem csinálta meg jól, tönkrement az egész fogsorom, újból kellett tömni, összeroppant a fogaim szerkezete, a zománc olyan volt, mint egy szita, legutóbb karácsony és szilveszter között robbant ki a baj emiatt, évekkel a kezelés után, mert kívülről nem igazán látszott, csak az tűnt fel, hogy nem tudok rendes fogkefével fogat mosni, csak elemessel, mert rendes fogkefével nem tudom fájdalommentesen elvégezni azokat a finom mozgásokat, ami kell, szóval többtízezerbe került helyrehozatni, a fogaim egész életemben kelleni fognak, nekem megéri, hogy rendesen megcsinálják, de tény, hogy maszekhoz se megyek akárhova.
2009. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is eléggé ilyesztő eset :S De legalább már rendben van a fogsorod nem?
2009. szept. 28. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!