Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A szájvízet fogmosás előtt...

A szájvízet fogmosás előtt vagy után kell használni?

Figyelt kérdés

Két napja fedeztem fel, hogy van egy lyukas fogam, úgyhogy kárpótlásul vettem neki Listerint, hogy amíg eljutok a fogorvoshoz (remélhetőleg még a héten), ne nagyon nőjön az a lyuk tovább.

Viszont nem írja, hogy kell használni, én meg nem tudok róla semmit, csak hogy irtja a bacikat.

Fogmosás előtt vagy után kell használni? Fogmosás nélkül ér valamit? Azért kérdem, mert akkor nap közben többször is öblögetnék, nem kötném a reggeli-esti fogmosáshoz. Meddig kell öblögetni? Mennyit kell használni - egy "korty" elég, ugye? Annyit tudok, hogy nem szabad lenyelni. Utána ki kell öblíteni a szájat, vagy maradhat pár csepp?

Előre is köszi..:)


2014. aug. 11. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogmosás után, anélkül nem sokat ér. Hogy mennyi kell, az rá van írva.
2014. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Fogmosás után, és csak este, ha lehet. A Listerin nagyon erős, ha sokat hasunálod, esteleg olyan bacit is kírt, amit nem kéne. Maradhat pár csepp, de ne nyeld le, ha nem muszáj. A bélflórának és a gyomrodnak nem tesz jót.


Fogmosás helyett nem jó, akkor már inkább a cukormentes rágó.


Ne csak reggel és este moss fogat, hanem minden étkezés után. Vigyél be a suliba vagy a munkahelyedre fogmosócuccot (szájvíz napközben felesleges): fogkefe-fogkrém. Senki piszkoskodásával ne törődj, senki szövegelésével ne törődj. A te fogaaid és a te életed.

2014. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és jók a tippek.

Én is gondoltam rá, hogy minden kajálás után fogat kellene mosni, de az biztos jót tesz a fogaknak? A jó fogkrémek nagyon drágák, és így hamar el is fogynának. Pluszba nem tudom, a fogaknak biztos jó-e, ha naponta 3x megsikálják őket, pláne, ha csak valami Blend-a-dent-re futja az embernek.

2014. aug. 11. 20:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Fúj, kipróbáltam, kb. 5 másodpercig bírtam a számban tartani, olyan durván erős. Nem kell ezt higítani vízben? :D
2014. aug. 11. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Mi lenne ha elolvasnád a papírját? :D

Gondolom alkoholosat vettél, azért tűnik erősnek, van alkoholmentes is, ha gondolod. Mondjuk listerine-t sosem használtam, de általában úgy jó szájvizet használni, ha utána legalább 1-2 óráig nem eszel, iszol semmit. Öblögetni sem öblögetsz vízzel, kiköpöd a szájvizet, aztán szevasz. Így tud csak hatni.

2014. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs papírja.
2014. aug. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!