Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A problémám az hogy minden...

A problémám az hogy minden egyes fogmosásnál vérzik az ínyem, van amikor fogmosás nélkül is, így ezáltal minden reggel rossz szájízzel ébredek. Mit tanácsoltok? Milyen szájvizet, v. fogkrémet használjak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 09:31
 1/6 anonim válasza:

Én a Sensodyne fogkrémet javaslom, tényleg jó az ínyvérzésre.

Szájvízként pedig a Corsodyl vált be.

Remélem segítettem :)

2010. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2010. dec. 28. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:
én a vérzésre a parodontax fogkrémet javaslom, nagyon hatásos, egyetlen hátránya az, hogy rossz az íze
2010. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit finomítanék az előző válaszadó - egyébként helyes - válaszán: a Parodontax íze nem az a kimondott rossz, hanem inkább szokatlan. Az emberek nagy része azt várja el egy fogkrémtől, hogy mentol íze legyen, ennek nem az van. Kicsit gyógynövény ízű, kicsit sós irányba hajlik, viszont a színe tényleg borzalom :)

De ne rettentsen meg egyik felsorolt tény se, vegyél egyet és próbáld ki.

2010. dec. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj el fogorvoshoz, szedesd le a fögköveidet, utána használj Paradontax vagy Meridol fogkrémet és Corsodyl vagy Meridol szájvizet. A Corsodylt nem szabad sokáig használni, úgyhogy azt csak addig használd, amíg a tájékoztató írja.


Ha már spontán, magától is vérzik az ínyed, akkor nagyon be van gyulladva az ínyed, szóval nem fog csak szájvíztől és fogkrémtől elmúlni. Lehet, hogy doki is lekezeli ott valamivel, meg valószínűleg a fogínyed alatt is van már fogkő. Ehhez kapsz érzétstelíntőt, szóval ne félj.

De menj el dokihoz, mert ez magától nem fog elmúlni, de idővel egyre rosszabb lesz, előzd meg a fogínysorvadást.

2010. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és addig is ne kíméld az ínyed, dörzsöld át jó alaposan (de kíméletesen) körkörös mozdulatokkal fogkefével. Kezdetben dőlni fog belőle a vér, de ez nem baj, így tisztul, és néhány nap alatt lényeges javuláson megy így át.
2010. dec. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!