Stressztől kialakulhat fokozatosan tartós szájzár? Mit
lehet ezzel kezdeni?
Figyelt kérdés
Egy ideje vettem észre, hogy egyre kisebbre tudom nyitni a számat, pluszban két éve kivették a manduláimat, azóta még kisebbre tudom nyitni.
2014. aug. 10. 16:47
1/4 anonim válasza:
Jó lenne kivizsgáltatni, ha lehet minél előbb. Általában bölcsességfog okozza, de lehet az állkapocs ízület rendellenes elváltozásai (pl. kopás) vagy a környékén lévő gyulladás, tályog, de akár idegi probléma is okozhatja (rendellenes izomtónus). Amíg nem jutsz el orvoshoz, addig borogasd hidegvízzel vagy tegyél rá párakötést.
2014. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem mi az a párakötés, még nem hallottam róla.
És ez tarthat éveken keresztül is? Bölcsességfoggal kapcsolatban és egyéb gyulladásoktól olvastam, hogy lehet ilyen, de nem tudom nekem gyulladásban van-e. Nem fáj. Annyi, hogy gyermekkorom óta, ha nagyon csinálok valamit, akkor észre sem veszem és összeszorítgatom a fogsorom. Tegnap egész napos fizikai munkát csináltam és este, mikor készen lettem és vacsorázni kezdtem, akkor vettem észre, hogy alig bírom kinyitni a szám. Nem tudom lehet-e ez örökletes szokás, de elmenők között állítólag mások is csinálták már.
2014. aug. 10. 22:16
3/4 anonim válasza:
Lehet tartós is, főleg ha ráhagyod a dolgot. Amondó vagyok, hogy vizsgáltasd ki magad, ugyanis a szájzár nem betegség, hanem egy tünet. Lehet hogy most nem okoz különösebb gondot, de a későbbiekben ez változhat. Ha csak bölcsességfogról vagy gyulladásról van szó, azt könnyű diagnosztizálni és kezelni, azonban más krónikus betegségnél már nem feltétlenül van ez így. Persze lehet hogy rossz szokás következménye vagy az örökölt állkapocs forma ízületkopáshoz vezetett, de hosszú távon ez sem a fogaknak, sem az állcsontnak, az ízületnek vagy az izmoknak és az idegeknek sem tesz jót. Ha tényleg erről van szó (és nem mondjuk egy autoimmun betegségről), akkor lehet hogy fogszabályzós vagy állcsont-orthopédiai módszerekkel javulhat a helyzet. (Nem fogszabályzóra gondolok, hanem tornáztatásra, ún. myoterápiára vagy fogvédőre - de ezt csak a kivizsgálás után a szakrovos tudná megmondani.)
2014. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
4/4 A kérdező kommentje:
Ok, nagyon köszönöm a sok segítséget! Egyébként is elgondolkodtam már a témán, hogy orvossal is meg kéne nézetni. Legközelebbi ellenőrzésnél rá is kérdezek szerintem a fogorvosnál. Ha egyetért, hogy jobban ki kéne tudnom nyitni a szám és nem az ő témája, akkor gondolom, ha megkérdezem, ad tanácsot, hogy hová kéne fordulnom.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!