Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hónapja tömték be a fogam,...

2 hónapja tömték be a fogam, azóta hidegre érzékeny. Elfog ez múlni?

Figyelt kérdés

Volt 2 lyukas fogam a bal oldalamon, mikor még lyukasak voltak, nem fájtak egyáltalán, nem voltak érzékenyek. Aztán betömte a fogorvos kb. 2 hónapja és azóta nem tudok azon az oldalon enni, mert fáj minden harapás és hideget sem tudok inni, mert belenyilall :(

Az orvos azt mondta, hogy ez normális, el fog múlni. Szerintetek?


2014. aug. 7. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta akkor biztos elmulik de ha nem akkor használj olyan fogkremet ami erre van
2014. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet nem jól tömte be, vagy ideget ért s ezért érzékeny. Nem mondott rá semmit csak betömte? Más kezelést nem javasolt, hogy kéne csak betömte?

Ha már 2 hónapja tart ez az állapot akkor valami nem stimmel. Egyáltalán nem kéne, hogy fájjon és érzékeny legyen. Előtte csinált röntgent, hogy felmérje a helyzetet?

2014. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Először csak ideiglenes tömést rakott bele, mert nem volt pénzem sima tömésre. Aztán betömte rendesen. De az ideiglenes tömés óta tart az az állapot, hogy rendkívül érzékeny a hidegre és ráharapni sem tudok. Szerintem csak az egyik tömött fogam fáj, a másik nem. Azt mondta el fog múlni, de nem akar :( 18-án megyek vissza hozzá, hogy a másik oldalamon is tömjön, akkor majd rákérdezek még egyszer. Mert ha ott is betömi és ott is ugyanígy fájni fog, akkor már nem fogok tudni enni sehogysem.

Azóta nem tudok inni hűtött vizet, tejet, enni fagyit :(

2014. aug. 8. 12:11
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az ideiglenesnél is fájt? Ez fura, mert nem kellett volna, hogy fájjon akkor sem! Azt nem írtad, előtte készített-e röntgent, mert az fontos lett volna! Kár, hogy a figyelmetlenségének következményét, Te iszod meg a levét.

Nekem is tömtek már jó pár fogat sosem fájt még az ideiglenes sem! Ehhez a doki tartózol, vagy maszek volt?

2014. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*dokihoz tartózol
2014. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ba csináltattad?
2014. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem csinált előtte röntgent.

Eddig jártam a körzeti fogorvoshoz is, de vele nem voltam megelégedve, mert hanyagul dolgozott és fájt is a tömés az érzéstelenítés ellenére.

Aztán magán fogorvoshoz jártam, ő is tömte be pár fogam, soha nem fájt utána, de ő sajnos elköltözött, ezért mst kellett keresnem.

Most váltottam erre a fogorvosra, magán, 10 ezer volt egy tömés nála. Eddig 4 fogamat tömte be és még hátra lenne 2.

2014. aug. 9. 08:43
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj a fogdokikkal, nem mind végzi jól a dolgát, persze a pénzt meg elkéri néha nem is kis összeget. De számlát adott róla? Mert azt kell!

Meg, az sem jó, hogy nem csinált előtte röntgent, kellett volna! Ebből is látszik nem alapos.

Én is jártam már jó pár fogdokinál s rá kellett jönnöm a női nem végez jó munkát.

2014. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Számlát sem kaptam :(

De ezt helyre lehet valahogy hozni vagy örökre elrontotta a fogam? :(

18-án kellene vissza mennem hozzá, hogy a még 2 fogamat betömje a másik oldalon, de ezek után félek. Vagy reklamáljak, hogy tegye helyre amit elrontott? Mit csináljak?

2014. aug. 9. 17:56
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mivel doki nem vagyok. De elmesélem anyum hogy járt, neki is elrontották, hisz nem kezelték ki rendesen a fogát/gyökerét, és ideiglenes tömést kapott akkor még az volt a szokás, csak utána a véglegest. Fájt neki is alatta, így elment másikhoz, gondolta az jobb lesz, hát több hónap, igen több hónapon keresztül járt vissza, gyökérkezelésre, szerencsére nem kért mindig érte pénzt (akkoriban 1 alkalom 3000Ft volt). Egyszer megelégelte, mondta inkább nem megy többet, de azóta használja a gyógynövényes öblögetőt, ez segít neki, azt mondja, ha ez nem lenne, nem tudná mit tenne.

Rossz volt neki is, de most ezáltal már jobb.

Reméljük nem jutsz erre a sorsra.

Sajnos ki vagyunk szolgáltatva nekik, azt mondják, ha pénzed van minden van! De ehhez kell egy olyan doki is, aki jól is végzi a dolgát, és számlát is ad. Erről jut eszembe Párom mesélte, hogy neki az egyik nagyon jól megcsinálta, számlát is adott, csak most ahol élek, nagyon messze van.

Ha nem is a fogad, mivel szerintem ideg lehet a baj, gyökérkezelés kéne. Mondom ezt laikusként, de sok dokit megjártként is.

Esetleg javasolhatnád röntgent, ha annyi esze nem volt, mivel nagyon fáj, meg kell, hogy csinálja, csak utána nyúlhat/jon hozzá! Állj ki magadért, hisz neked is vannak jogaid, és Te fizetsz neki!

2014. aug. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!