Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a fogszabályozó...

Mennyire fáj a fogszabályozó hordása?

Figyelt kérdés
Mesélnétek róla?
2014. aug. 3. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első hetekben valamennyire fájni fog, ezek a panaszok később megszűnnek. A szerkezet ekkor elkezdi mozgatni a fogaidat, hogy hogyan, az készülékfüggő, ez nyilván nem a legkellemesebb érzés a világon... De rengetegen kibírták már, úgyhogy túl lehet élni:)
2014. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát az első pár nap nagyon furcsa, egyrészt azért mert meg kell szokni a fogszabit, hogy ott van valami a szádba, másrészt mert nagyon érzékenyek lesznek a fogaid, de ez pár nap alatt enyhül/elmúlik. Nem kell aggódnod, 1-2 hét alatt úgy meg lehet szokni, hogy észre sem veszed hogy ott van.. :)
2014. aug. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És egyegy fogszabi húzás után sem kellemetlen.?

2014. aug. 4. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden egyes aktiválás(húzás) után fájni fognak a fogaid, mivel a készülék mozgatja őket, érzékenyebbé válnak. De ez annyira nem lesz már rossz érzés, mint a felragasztás utáni fájdalom. Simán ki lehet bírni, 1-2 nap alatt elmúlik (nekem legalábbis), persze ez is változó lehet.
2014. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt fogszabályzóm.. Az első nap. amikor felrakta annyira fájtak a fogaim, hogy nem tudtam enni. Ilyen pépesebb dolgokkal próbálkoztam kisebb-nagyobb sikerrel. Ez így volt körülbelül. olyan 3-4 napig. Utána elmúlt. Minden húzáskor fájt, hol kicsit, hol jobban. Ilyenkor a száj higiéne-re fokozottan oda kell figyelni!! Én 9 hónapig szenvedtem "fogszabi"-val, de azt kell, hogy mondjam, hogy megérte....
2014. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!